Yatırım yapmaya başla!

Amazon’un Yeni İnternet Tarayıcısı Play Store’da Yerini Aldı!

Dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan Amazon, Android kullanıcıları için yeni bir tarayıcı geliştirdi. İşte detaylar…
Amazon’un Yeni İnternet Tarayıcısı Play Store’da Yerini Aldı!

Teknoloji devi şirket bilindiği üzere Türkiye’de hizmet ermek için çalışmalara başladığını duyurmuştu. Elde ettiği gelirler ile Microsoft ve Alphabet gibi dev şirketleri geride bırakan Amazon, her alanda faaliyet göstermek için çalışmalarını sürdürüyor. ABD merkezli dünyanın önde gelen e-ticaret ve bilişim şirketlerinden biri olan Amazon, Android kullanıcılarına yönelik internet tarayıcısını geliştirdi.

Bilişim şirketinin yeni geliştirmiş olduğu internet tarayıcısı, pek çok özelliği ile dikkat çekici görünüyor. Gerek depolama alanı gerekse de veri kullanımındaki tasarruflu yapısı ile dikkat çeken tarayıcı Android 5.0 ve daha üstü cihazlarda kullanıma sunulmuş durumda.

Tarayıcı Hızıyla ve Boyutuyla Dikkat Çekiyor

Amazon’un Android kullanıcıları için kullanıma sunduğu yeni internet tarayıcısı Internet: fast, lite,and private adıyla duyuruldu. Yeni tarayıcı cihazlardaki depolama alanı ve düşük veri tüketimi ile dikkat çeken kullanıcı ayrıca gizlilik alanında da uygulamayı kullananları tatmin etmeyi başarıyor.

Cihaza indirilen uygulama sadece 2MB yer kaplıyor ve veri kullanımında da diğer tarayıcılara göre önemli derecede kolaylık sağlıyor. Sade ve anlaşılır arayüzüyle dikkat çeken internet tarayıcısı şu an sadece Hindistan üzerinden indirilebiliyor. Amazon internet tarayıcısını geliştirirken hedef kitle olarak gelişmekte olan ülkeleri ve internet hızı daha yavaş olan bölgeleri seçmiş durumda.

Rakiplerine Göre Daha Az Veri Tüketimi

Amazon’un Android’te kullanıma sunduğu yeni internet tarayıcısı bu alanda büyük rakiplerin olduğu bir mecraya adım attı. Facebook Lite, YouTube Go ve Gmail Go gibi önemli ürünlerin arasında yer alan Amazon’un tarayıcısı rakiplerine göre düşük veri tüketimiyle dikkat çekiyor.

Tarayıcı ayrıca internette gezinti yaparken geçmişinizi kaydetmiyor ve özel sekmeler kullanmanıza olanak sağlıyor. Şu an sadece Hindistan’da indirime açılmış olan Amazon’un yeni internet tarayıcısının önümüzdeki günlerde Türkiye’de de kullanıma sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum