Yatırım yapmaya başla!

Amazon İngiltere’deki Yeni Ofislerinde 1000 Kişilik İstihdam Yaratacak!

Amazon Birleşik Krallık'taki yeni iş yerleri ile 1000 kişilik istihdam yaratacağını açıkladı. Detaylara aşağıda;
Amazon İngiltere’deki Yeni Ofislerinde 1000 Kişilik İstihdam Yaratacak!

ABD’li teknoloji devi dün yaptığı duyuruda, İngiltere’de artan bir yatırımın parçası olarak Manchester, Edinburgh ve Cambridge’de ekstra görevler yaratacağını açıkladı. Yeni Manchester üssünün tek başına İngiltere’nin kuzeyindeki ciddi yatırımı kanıtlarcasına 600 kişilik istihdam yaratacağı belirtildi. Bununla birlikte, Edinburgh geliştirme merkezine 250’den fazla, Cambridge’e de 180 tane yüksek yetenekli personel alımı yapılacağı kaydedildi.

Amazon’un Birleşik Krallık Başkanı Douglas Gurr da bugünkü açıklamasında; “İngiltere’nin küresel inovasyonumuzda öncü rol üstlenmesinden dolayı, ülke çapında 1000’in üzerinde yüksek vasıflı kapasite oluşturma planlarımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı. İlaveten, bunları “İngiltere’deki Silikon Vadisi işleri” sözleriyle tanımlayarak, genişlemenin Amazon’un Birleşik Krallık’taki uzun vadeli taahhüdünü daha da sağlamlaştırdığını belirtti.

Birleşik Krallık’ın devlet kurumlarından Companies House’a yapılan bilgilendirmeye göre Amazon geçen yıl İngiltere’deki vergi öncesi karı 72.4 milyon sterlindi.

İngiltere Amazon YatırımVe söz konusu rakam bu seviyeye bir önceki yılın 24.3 milyon sterlin seviyesindeki vergi öncesi karından yükselmişti. Ancak bu açıklama firmanın 2017’de yalnızca 4.6 milyon sterlin kurumlar vergisi ödediği keşfedildiği zaman eleştirilere yol açmıştı. Amazon da bunun şirketin tam zamanlı çalışanlarının ödülleri paylaştığı ve vergi yükümlülüğünü azalttığı için gerçekleştiğini savunmuştu.

Sonuçta, Birleşik Krallık’taki varlığıyla tartışmalara yol açan Amazon’un İngiltere’ye dair yeni planları haliyle dikkat çekti.

İngiltere Amazon Yatırımları Artıyor Yani ABD’li teknoloji devinin yeni Manchester ofisinin 2019’da Hanover Building’de açacağı bina 600 personel barındıracak kadar büyük olacaktı. Birkaç ay önce anlaşmasız Brexit’in ülkede sivil kargaşaya yola açacağını söyleyen Amazon İngiltere Başkanı Doug Gurr da; “Manchester, sanayi devriminin merkezinde yer aldı ve fantastik bir inovasyon tarihine sahipti” dedi.

İlaveten Amazon, yeni Manchester ekibinin yazılım ve makine öğrenimi de dahil olmak üzere araştırma – geliştirme üzerinde çalışacağını aktardı.

Amazon İngiltere'deki Yeni Ofislerinde 1000 Kişilik İstihdamDoug Gurr da Manchester’ın Birleşik Krallık’taki en heyecan verici, en hızlı büyüyen teknoloji şirketleriyle birlikte inanılmaz yetenekli bir işgücü ve tomurcuklanan bir teknoloji ortamı sunduğunu dile getirdi.

Manchester Belediye Başkanı Andy Burnham da; “Amazon’un yeni ofisini Manchester’da açması, küresel bir dijital lider olarak şehir bölgemizde başka bir güven oyudur” ifadeleriyle yatırımdan duyduğu memnuniyeti anlattı.

Tüm bunların yanında Amazon’un 2010’dan bu yana İngiltere’de 9.3 milyar sterlinden fazla yatırım yaptığını ve yıl sonuna kadar 27.500 personele sahip olma yolunda ilerlediği hatırlatıldı. İngiltere’nin Uluslararası Ticaret Bakanı Liam Fox da Amazon’un yeni hamlesinin Birleşik Krallık için büyük bir güven oyu olduğunu ve ülkenin işletmeler için açıklığını gösterdiğini ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum