Yatırım yapmaya başla!

Amazon İngiliz Deliveroo için 575 Milyon Dolarlık Yatırım Turuna Öncülük Etti

Amazon, gıda dağıtım şirketi Deliveroo için 575 milyon dolarlık yatırım turuna öncülük ediyor. Detaylar aşağıda;
Amazon İngiliz Deliveroo için 575 Milyon Dolarlık Yatırım Turuna Öncülük Etti

Teknoloji devi Amazon, Deliveroo için 575 milyon dolarlık yatırım turuna öncülük etti ve bu sayede gıda dağıtım girişiminin şimdiye kadar topladığı miktar 1.53 milyar dolara ulaştı.

Yatırım turunda yer alan başka firmalar arasında T. Rowe Price, Fidelity Management ve Greenoaks’ın olduğu görülürken İngiliz Deliveroo’nun kullanıcıların yakınlardaki restoranlardan yemek teslimatı siparişi vermelerini sağlayan bir uygulama olduğu aktarıldı.

Girişimin İngiltere’deki rakipleri arasında Uber Eats ve Just Eat gibi firmalar yer alırken firmanın Avustralya, Almanya, Hong Kong, BAE dahil 14 pazarda faaliyet gösterdiği hatırlatıldı.

Amazon İngiliz Deliveroo için Yatırım Turuna Öncülük EttiDeliveroo Cuma günü yaptığı basın açıklamasında, fonlamanın Londra’daki genel merkezdeki mühendislik ekibini geliştirmek ve yeni müşterilere hizmet vermek için teslimat alanını genişletmek amacıyla kullanılacağını belirtti. Deliveroo’nun kurucusu ve CEO’su Will Shu da yeni yatırımın restoranlara işletmelerini büyütmek ve genişletmek için yeni fırsatlar sunacağını dile getirdi. “Amazon şirkete ve şahsen bana ilham kaynağı oldu ve böyle müşteri takıntılı bir organizasyonla çalışmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

“Bu teknoloji ve restoran sektörleri için harika bir haber ve faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerde iş yaratılmasına yardımcı olacaktır” diyen Deliveroo CEO’su, açıklamalarıyla Amazon’un yatırımından duyduğu memnuniyeti açıkça gösterdi.

Deliveroo CEO Amazon Yatırım Açıklaması Amazon’un İngiltere Başkanı Doug Gurr da yatırıma ilişkin; ABD’li firmanın Deliveroo’nun yaklaşımından ve müşterilerine giderek artan sayıda mükemmel restoran seçeneği ve uygun teslimat seçenekleri sunma konusundaki kararlılıklarından etkilendiğini aktardı. İlgili haberlerde girişimin Aralık ayında küresel çapta yüzde 116 büyüdüğü ve Hong Kong’daki ilk fiziksel mağazasını açtığı bilgileri de verildi.

O zamanlar şirket, her şey yolunda giderse kavramı küresel olarak genişleteceğini söylemişti ki halihazırda Singapur’da bu yıl ikinci bir yer açma planlarının olduğu da biliniyordu. Ayriyeten geçen yıl çıkan Uber’in Deliveroo’yu satın alma görüşmeleri yaptığına ilişkin söylentileri yalanlayan şirket, geçen yıl firmanın 2020’de halka arz edilmeyi planladığını açıklamıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gıda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum