Yatırım yapmaya başla!

Amazon Nest’in Yeni Ürünlerinin Satışını Durdurma Kararıyla Google’ı Kızdırdı!

Amazon, Google’ın çatı şirketi Alphabet bünyesinde olan Nest’in yeni ürünlerinin satışını durduracağı açıkladı. Bunun üzerine Nest de Amazon’la artık hiçbir şekilde çalışmayacağını duyurdu.
Amazon Nest’in Yeni Ürünlerinin Satışını Durdurma Kararıyla Google’ı Kızdırdı!

2014’te Google tarafından 3.2 milyar dolara satın alınan Nest, teknoloji devinin ayrı birimleri arasında en çok kazanç getiren bölümü olmuştu. Diğer bir ifadeyle; Google tarafından yapılan en pahalı yatırımlar arasındaki satın alma, bunun karşılığını fazlasıyla vermişti.

Ve akıllı ev aletleri alanında faaliyet gösteren şirketin geçtiğimiz haftalarda yeniden yuvaya döneceği açıklanmış, Nest CEO’sunun direkt olarak Google’ın donanım şefi Rick Osterloh’a rapor vereceği belirtilmişti. Bu haberin üzerinden çok fazla zaman geçmemişti ki Amazon Google yuvasına dönen Nest hakkında aldığı büyük kararı açıkladı.

Teknoloji devleri Google ile Amazon arasındaki rekabet, alınan yeni kararın da gösterdiği gibi giderek kızışıyor.

Google ile Amazon Arsındaki Rekabet KızışıyorNitekim Amazon, Nest’e yaptığı bildiriye epey sert bir karşılıkla yanıt aldı. Daha açık söylemek gerekirse, Amazon’dan Nest’e yapılan duyuruya göre e-ticaret devi bundan böyle Nest’in yeni ürünlerini satmayacağını açıklamıştı. Bunların içinde Nest’in yeni termostatları ve geçen yıl piyasaya sunulan ev güvenlik sistemleri de vardı.

Kararın yukarıdan geldiği söylenirken ismi açıklanmayan bir Nest çalışanına göre emir tüm zamanların en zengini olan Jeff Bezos’tan gelmişti.

Amazon Nest'in Yenİ Ürünlerini Satmama Kararı Sonuçta; Amazon’un harika yorumlar yapılan Nest ürünlerinin satışıyla ilgili aldığı bu karar karşısında şirket de boş durmadı. Keza “eğer yeni ürünlerim satılmayacaksa hiçbir ürünümü Amazon’a sunmuyorum” niteliğinde bir yanıt geldi.

Nihayetinde Nest, bundan böyle hiçbir ürününü Amazon üzerinden satmama kararı alarak e-ticaret devine açık bir mesaj verdi.

Google Bünyesindeki Nest Amazon'a Böyle Karşılık VerdiSonuçta teknoloji devi; Google Assistant ve Nest ile birlikte Amazon’un akıllı ev ürünleri alanındaki en büyük rakibi konumunda. Ayrıca ikilinin üstüste yaptığı hamlelerle mücadele giderek büyüyor. Daha geçtiğimiz günlerde akıllı kapı zili üreticisi Ring’i satın alması da bu hamlelerden bir tanesiydi.

Uzun lafın kısası; Amazon ile Google arasındaki geleceğin teknoloji devi olmak için sürdürülen savaş yakın zamanda bitmeyecek gibi görünüyor. Ancak hangisinin bu savaştan galip çıkacağını ancak ilerleyen zaman gösterebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum