Yatırım yapmaya başla!

Amazon Flipkart’ı Satın Almak için Teklif Verse de Wal-Mart Bir Adım Önde!

E-ticaret devi Amazon ile Wal-Mart arasındaki rekabet, Jeff Bezos’un şirketinin Hindistanlı Flipkart’ı satın alma teklifiyle daha da kızıştı. Detaylar hemen aşağıda;
Amazon Flipkart’ı Satın Almak için Teklif Verse de Wal-Mart Bir Adım Önde!

Amazon ile Wal-Mart arasında Hindistanlı Flipkart’ı satın almak için mücadelenin başladığını daha önce duyurmuştuk. Ve birkaç hafta önce ortaya atılan yorumlar Wal-Mart’ın bu konuda Amazon’a kıyasla daha şanslı olduğunu öne sürmüşken, e-ticaret devinin hamlesi büyük bir şaşkınlık yarattı.

Çünkü Amazon’un Flipkart’ın % 60’lık hissesini satın almak için teklif verdiği ve teklifinde epey iddialı olduğu söylendi. CNBC TV-18’in konuyla yakından alakalı kaynakların açıklamalarına dayanarak yaptığı haberde; Amazon Hindistanlı şirketin çoğunluk hissesini almak için resmen teklifte bulundu.

Amazon’un teklifinde Hindistanlı e-ticaret şirketi Flipkart’ın % 60’ını talep ettiği ve bunu Wal-Mart’a karşılık vermek amacıyla yaptığı belirtildi.

Amazon Flipkart'ın % 60'ını Almak için Teklif VerdiAyrıca Amazon’un teklifinin Wal-Mart’ın teklifine eşit olduğu kaydedilirken, e-ticaret devinin ayrıca Flipkart kurucularıyla rekabet etmeme anlaşması imzalamak istediği ifade edildi.

İlaveten Amazon’un 2 milyar dolarlık bir cayma bedeli sunduğu, Wal-Mart’ın ise şirketin % 80’inin üzerinde hissesini satın alma teklifi verdiği bilgileri paylaşıldı.

Diğer taraftan; Amazon’dan konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre şirketin söylentiler ve spekülasyonlar üzerine yorum yapmayacağı duyuruldu.

Amazon Flipkart Satın Almasıyla İLgili Konuşmadı Bunların yanında Wal-Mart’ın teklifinde şirketin şu andaki yapısını korumayı önerdiği bilinirken Amazon’un teklifiyle ilgili detaylara ise girilmedi. Wal-Mart’ın 10 kişilik yönetim kurulunda 3 ya da 4 kişilik yer açmak istediği de daha önce çıkan haberlerde söylenmişti.

Keza Wal-Mart’ın Flipkart CEO’su Kalyan Krishnamurthy de dahil olmak üzere şirketin yönetim ekibini koruyacağı da belirtilmişti.

Softbank CEO’su Masayoshi Son’un Wal-Mart’ın CEO’su ile geçtiğimiz günlerde görüşme yapması da perakende devinin lehine yorulmuştu.

Softbank CEO’su Masayoshi Son’un Wal-Mart’ın CEO’su Bir Araya GeldiÇünkü Softbank, Flipkart’ın % 20 hissesini elinde bulunduruyor ve iki CEO’nun görüşmesi Wal-Mart’ın satın alma haberini duyurmasına yakın olduğunu düşündürmüştü.

Yine kaynakların açıklamalarına göre; Flipkart’ın kurucusu Sachin Bansal, geçtiğimiz hafta satın almayı son kez gözden geçirmek üzere Wal-Mart’la görüşmek için ABD’ye gitmişti. Yani Amazon teklif verse de söylentiler hala Flipkart’ı Wal-Mart’ın satın alacağı ve Hindistan pazarında Amazon’a büyük bir çelme takacağı yönünde diyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum