Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın İlk “2 Trilyon Dolarlık” Şirketi Amazon mu Olacak?

Eski Apple CEO’su John Sculley, e-ticaret devi Amazon hakkındaki açıklamalarıyla olay yarattı. Zira Sculley’e göre şirketin piyasa değeri 2 trilyon dolara ulaşacak!
Dünyanın İlk “2 Trilyon Dolarlık” Şirketi Amazon mu Olacak?

1983 – 1993 yıllarında Apple’ın CEO’luk görevini üstlenen, öncesinde ise Pepsi’nin başkanlığını yapmış olan girişimci John Sculley’den çarpıcı açıklamalar geldi.

E-ticaret devi Amazon hakkında konuşan Sculley, öngörüleriyle büyük yankı uyandırdı. Sonuçta o; şu anda dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan Apple’ın yükselmesinde önemli rol oynamış başarılı bir iş insanı! Yani yorumları, pek çok kişiye göre dikkate alınmalı…

1939 doğumlu John Sculley, son 5 yıl içinde değeri % 365 oranında artan e-ticaret devinin geleceği hakkında konuştu.

John Sculley Amazon YorumlarıEski Apple CEO’su, 1994 yılında kurulan ve pek çok uzmanın balon iddialarına maruz kalan Amazon’un piyasa değerinin 2 trilyon dolar olacağını söyledi.

Fox Business’a konuşan Sculley, şirketin bu noktaya uzun vadeli strateji planlarına devam ederek geleceğini belirtti.

John Sculley Amazon'un İlk 2 Trilyon Dolarlık Şirket Olacağını DüşünüyorVe hiç şüphesiz “Amazon ilk 1 trilyon dolarlık şirket olmayabilir ancak e-ticaret devinin dünyanın ilk 2 trilyon dolarlık şirketi olabileceğini düşünüyorum” şeklindeki sözleriyle gündeme bomba gibi düştü. Apple, Alphabet, Microsoft ve Facebook gibi birçok şirketin şu anda Amazon’un önünde olduğunu dile getiren Sculley, var olan duruma rağmen böyle bir öngörüde bulundu.

Çünkü Sculley, Amazon’un değerinin diğerlerine kıyasla çok hızlı yükseldiğini vurguladı.

Amazon'un Değeri Hızla Yükseliyor!Yorumunu verilerle de destekleyen eski Apple CEO’su, PwC verilerine göre Mart 2017’de 423 milyar dolar olan Amazon’un değerinin şu anda 563 milyar dolarlarda seyretmesine dikkat çekti. Zaten geçtiğimiz aylarda paylaştığımız ABD teknoloji devlerinin 3. çeyrek sonuçlarında da Amazon’un yükselişi yeteri kadar parlaktı.

Öte yandan Sculley, şirketin başarısında Amazon’un çeşitli sektörlerdeki yatırımlarının etkili olduğundan bahsetti.

Şirketin Başarısı Amazon'un Yatırımlarıyla AlakalıDüşünsenize; Amazon o kadar büyüdü ki Jeff Bezos 100 milyar dolarlık servetle birinciliği garantiledi. Sonuçta; John Sculley Amazon hakkında böyle bir yorumda bulunan ilk kişi değil.

Girişimci, melek yatırımcı, şarap üreticisi ve adventur.es’in kurucusu olan Brent Beshore da Amazon’u bitcoine benzetmesiyle gündeme oturmuştu.

Amazon Hakkında Benzer Yorum Yapan Brent BeshoreNitekim Beshore, Amazon’un önceki yıllarda nasıl yorumlarla tanımlandığını ve şirketin balon söylentilerinin nasıl boşa çıktığını vurgulamıştı.

Bu noktada; New York Pazarlama Profesörü Scott Galloway’in de Amazon hakkında konuştuğunu söylemek isterim. Gerçi Galloway’in yorumunun iyi mi kötü mü olduğu pek belli değildi ama yine de Amazon’u diğer teknoloji devlerinden ayrı tutmuştu diyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum