Yatırım yapmaya başla!

Amazon Dev İstihdamının Öncesinde Küçük Çaplı Bir İşten Çıkarma Yapacak!

E-ticaret devi Amazon, yüzlerce kişiyi işten çıkartacağını ve çalışanların konuyla ilgili bilgilendirilmeye başladığını açıkladı. İşte dev şirketin şaşırtıcı kararı;
Amazon Dev İstihdamının Öncesinde Küçük Çaplı Bir İşten Çıkarma Yapacak!

Geçtiğimiz günlerde kendi kargo şirketini kuracağını açıklayan Amazon, bu hamlesinin ardında 21 milyar dolarlık neden olduğunu açıklamış ve duyurusuyla sektörde büyük yankı uyandırmıştı. Şimdi ise şirket, büyük bir işten çıkarma haberi ile gündeme geldi.

Amazon’un CNN’e yaptığı açıklamayla doğruladığı habere göre; yüzlerce kişi işten çıkartılacak. Ve büyük çoğunluğu Seattle’daki genel merkezden yapılacak işten çıkarmalar, bazı küresel ekipleri de etkileyebilecek.

Amazon’dan yapılan açıklamaya göre şirket genelindeki çalışan sayılarında birtakım düzenlemeler yapılmasına karar verildi.

Amazon Şirket Çalışan Sayısında Düzenleme YapacakBu nedenle bazı birimlerden işten çıkartmalar yapılacak, bazı birimlerde ise yoğun bir şekilde personel alımları olacak. Ayrıca konuyla ilgili bilgilendirilen çalışanlardan bazılarının yeni birimlerde değerlendirilebileceği belirtildi.

2017 yılının sonunda dünya çapında 560 bin çalışanı olan Amazon’un ABD’de ikinci genel merkezini açmak istemesine de dikkat çekildi.

Amazon'un 2017 Sonu İtibariyle 560 Bin Çalışanı BulunuyorAylar önce duyurulan habere göre Amazon yeni kampüsü için 5 milyar doları gözden çıkartmıştı. İlaveten; HQ2 İSİMLİ bu kampüste yüksek maaşlı 50 bin kişinin istihdam edileceği duyurulmuştu.

Kısacası; şirket bu kararını küçük çapta bir işten çıkarma olarak nitelendirerek çok daha fazla insana istihdam sağlayacaklarını belirtti.

Amazon Den İstihdamına HazırlanıyorHem 2017’nin dördüncü çeyreğinde gelirini % 38 artırarak 60.5 milyar dolara çıkartan Amazon, Seattle’daki çalışan sayısıyla da gelecekteki planları hakkında fikir veriyor. Nitekim Seattle’daki genel merkezin çalışan sayısı 2010’da 5000 kişiyken, şu an 40 binden fazla personeli bulunuyor.

Ayrıca 2017 sonu itibariyle dünya çapında 560 bin çalışana ulaştığını açıklayan şirket, sayının bir önceki seneye kıyasla % 66 oranında arttığını belirtti. Ve Pazartesi günü yapılan bu açıklamaların ardından şirketin hisselerinde % 3’lük artış yaşandı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum