Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Amazon CEO’su, Maliyet Düşürme Planlarının Sonuç Vermesini Bekliyor

E-ticaret devi Amazon’un CEO’su Andy Jassy, hissedarlara gönderdiği yıllık mektupta, şirketin son durumuna dair değerlendirmesini paylaştı.
Amazon CEO’su, Maliyet Düşürme Planlarının Sonuç Vermesini Bekliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Amazon CEO’su Andy Jassy, e-ticaret devinin tarihindeki en zorlu dönemlerden birini geçirdiğine inandığı, yıllık hissedar mektubunu yayınladı. Jassy mektupta, son zamanlardaki maliyet düşürme çabalarının sonuç vereceğinden emin olduğunun sinyallerini verdi.

S​on birkaç ayı, her bir birimin yeterli gelir, işletme geliri, serbest nakit akışı ve yatırılan sermaye getirisi sağlayıp sağlamadığını incelemek için şirketi derinlemesine inceleyerek geçirdiğini ifade etti. Jassy, bazı durumların, belirli işletmeleri kapatmalarına neden olduğunu söyledi. yazdı.

Şirket Büyük Çapta İşten Çıkarmalar Yaptı

Kemer sıkma çabalarının bir parçası olarak Amazon, son aylarda bazı hizmet ve projelerini iptal etmişti. Şirket ayrıca süpermarketlerinin genişlemesine ara verdi ve depo genişlemesini kıstı. Amazon 29 yıllık tarihindeki en büyük işten çıkarmaları başlatarak 27.000 çalışanını çeşitli dönemlerde iş gücünü azalttı. Ayrıca kurumsal iş gücü için alım süreçlerini dondurdu.

2021′de kurucu Jeff Bezos’tan görevi devralan Jassy , ​​kesintinin ortasında bile, Amazon’un Kuiper internet uydusu ve market birimleri gibi işlerinden bazılarını büyütmeye hâlâ odaklandığını söyledi.

Jassy, ​​Amazon’un çeşitli uygulamalarda makine öğrenimini kullandığını söyledi. Şirketin şu anda müşteri deneyimini iyileştirme potansiyeline sahip kendi büyük dil modelleri veya yapay zeka programları üzerinde çalıştığını sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner

​​Amazon CEO’su, şirketin ezici e-ticaret ve bulut bilgi işlem birimlerinin büyümek için hala yer olduğunu söyledi. Ancak, şirketlerin bulut harcamaları konusunda daha temkinli davranması nedeniyle bu işletmelerin Amazon Web Hizmetlerindeki yavaşlama da dahil olmak üzere son zamanlarda bazı zorluklarla karşılaştığını kabul etti.

Zorlu makroekonomik dönemden, girilen zamandan daha güçlü bir konumda çıkacakları konusunda iyimser olduğunu belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.