Yatırım yapmaya başla!

Amazon, Berkshire ve JPMorgan’ın Ortak Sağlık Şirketleri için CEO Aranıyor!

Amazon, Berkshire ve JPMorgan kuracakları sağlık şirketi için CEO arıyor. Ve 3 dev şirkete, bu konuda risk sermayedarı John Doerr yardım ediyor. Detaylar aşağıda;
Amazon, Berkshire ve JPMorgan’ın Ortak Sağlık Şirketleri için CEO Aranıyor!

Amazon, Berkshire Hathaway ve JPMorgan’ın kendi çalışanları için ortak bir sağlık şirketi kurmaya karar verdiklerini biliyoruz. Hatta bu duyurunun yapılmasından kısa süre sonra Apple’dan da benzer bir hamle gelmiş, şirket çalışanlarına dünyanın en iyi sağlık hizmeti deneyimini yaşatacağını açıklamıştı.

Öte yandan; 3 büyük şirketin ortaklığı ABD’deki birçok sağlık şirketinin hisselerini düşüşe geçirmişti. Tam da bu nokta; piyasalarda yankı uyandıran sağlık şirketi için CEO arandığı yönündeki haberden bahsedebiliriz.

Amazon, Berkshire Hathaway ve JPMorgan Chase, çalışanlarına düşük ücretli sağlık hizmeti verecekleri yeni ortak girişimleri için CEO arayışını başlattı.

Amazon, Berkshire Hathaway ve JPMorgan Chase'in Ortak Sağlık Şirketi için CEO ArayışıVe konunun içinde olan yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre 3 ortak, bu konuda çok titiz davranıyor. Öyle ki sağlık sektöründeki bütün isimler tek tek inceleme altına alınıp, içlerinden en uygun adaylar belirlenmeye çalışılıyor.

Ayrıca adı açıklanmayan kaynaklara göre ortaklar, bu iş için Berkshire Hathaway’ın yatırım müdürü Todd Combs’u görevlendirmiş.

Tüm bunlara ek olarak; yeni sağlık şirketinin CEO’sunu seçme görevine risk sermayedarı John Doerr’in de gayri resmi olarak dahil olduğu belirtiliyor.

Yeni Sağlık Şirketi için CEO Arayışına John Doerr de Yardım Ediyorİlaveten; Amazon da uygun kişilere ulaşmak için çaba harcıyor. Pozisyon için seçilen adaylar arasında ise Medicare’nin eski başkanı Andy Slavitt, Aetna’nın eski üst düzey yöneticisi Gary Loveman ve Castlight Health’in ortak kurucusu Todd Parker gibi isimler yer alıyor.

Ancak bu isimlerin söz konusu görev için istekli olup olmayacakları konusunda kesin bir bilgi yok.

Gerçi şu anda Devoted Health isimli yeni sigortacılık şirketi ile uğraşan Todd Park, yaptığı bir açıklamada bu görev için aday olmayacağını açıklamıştı.

Aday Gösterilen Todd Park Bu İş için Gönüllü Olmadığını BelirttiÖte yandan; Andy Slavitt ile Gary Loveman yeni sağlık şirketinin CEO’luk görevine nasıl yaklaştıkları ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunmamıştı.

Bu arayışa gayri resmi olarak yardımda bulunan ve daha önce teknoloji yatırımlarıyla ünlenen John Doerr’in ise son yıllarda sağlık sektörüyle yakından ilgilendiği ve bu alanda yatırım yaptığı biliniyor. Ancak 3 devin ortaklığıyla kurulacak yeni şirketin yeni CEO’sunun kim olacağı henüz bilinmiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum