Yatırım yapmaya başla!

Amazon, Alexa Car ile Girdiği Araç İçi İletişim İşini Genişletiyor!

Amazon'un araç içlerine gömülü yazılım Alexa Car'ın önümüzdeki birkaç sene içerisinde patlama yaşaması bekleniyor.
Amazon, Alexa Car ile Girdiği Araç İçi İletişim İşini Genişletiyor!

Teknoloji şirketlerinin en üstünde yer alan Amazon, bir uzaktan iletişim sistemi olan Alexa’yı araçlarda daha fazla gelişime tabi tutacak. Yazılım sistemi, ev ortamlarındaki başarılı geri dönüşleri ardından bazı dev firmaların araç ekranlarına girerek, başarılı bir profil çizmişti. Amazon, yeni otomobil çağında, başarıyı yakalamak istediği ve sunumlarla daha fazla firmaya hitap edeceğini açıkladı.

Autonews ile konuşan Amazon Alexa Automotive VP’ni Ned Curic, şu anda Alexa’sını kullanan otomobil firmaları haricinde kaç adet daha şirketle anlaşma yaptıklarını söylemedi. Sadece birkaç yıl içerisinde Alexa yazılımını kullanan araç sayısının, inanılmaz artış göstereceğini paylaştı. İşte detaylar;

Alexa, sesli asistanda daha ileri çalışmaların vurgusunu yapıyor.

En popüler ses yardımcılarından birisi olan Amazon Alexa, tüketici araştırmalarından iyi sonuç getirmesi de büyüme kararlarının nedenlerinden gösteriliyor. Rivian araçları için gömülü yazılım sistemlerini hazırlayan Amerikalı şirket, otomotivde iş alanını hatırı sayılır genişletiyor.

Özel ve akılcı bir yapı üzerinde gelişimlerini sunan Amazon ilk olarak 2016 yılında, otomobil üreticilerinin oturdukları yerden yakıt tüketimi ve araçlarını uzaktan çalıştırmaları ilgi çekici özelliklerle firmaların dikkatini çekmişti.

Amazon Alexa Automotiv’in hedeflerine bakıldığında, diğer şirketleri tehlikeye sokacak kadar geniş menzilli.

Amazon Alexa Automotive başkan yardımcısı Ned Curic, “Bizim için gerçek North Star, tüm otomobillerin içine yerleştirilmiş olanıdır. Orası almak istediğimiz yer. Oraya ulaşmak için çok çalışıyoruz çünkü bunun en iyi deneyim olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Röportajda Curic’e ısrarla kaç araç markasıyla anlaştığı sorulsa da konu hakkında konuşmayı reddetti. Güncel olarak Alexa Car’ı kullanan Audi, BMW ve Mini şirketi bulunuyor.

Toyota Motors Kuzey Amerika eski yöneticisi Ned Curic, yazılımını lüks markalarla başlatılmasının ve bunlara uzaktan bağlantılı güncellemelerin daha iyi olacağını aktardı. Ve aklımıza gelen premium markalarla hazırlık yapıldığını söyleyerek tüyo da vermiş oldu.

Amazon şirket sözcüsü, Audi’den söz etti.

Amelia Fine-Morrison, Audi’yi Alexa ile tamamen elektrikli SUV araç E-Tron ile tanıştırdıklarını ve sıradaki Alman modelin yeni Q3 SUV olacağı söylendi. 2019 yılında ABD’de güçlü Alexa sistemlerini kullanan 74.2 milyon kişinin, 2018 yılına göre %15 arttığı aktarıldı. eMarket’in yaptığı bir araştırmaya göre de Amazon’un Alexa’sının Echo özelliğinin 2019 yılında pazarın %63’üne hakim olması bekleniyor.

Alexa, araçta sürücülere uzaktan erişim imkanı sağlıyor. Daha fazla entegre özellik ile sürücüler, telefon görüşmeleri yapıyor ve radyoyu ayarlamak dahil geleneksel bir sesli komut sisteminin yapabileceği her şeyi kontrol edebiliyor. Ayrıca Alexa Car, sahibinin evindeki tüm akıllı cihazları kontrol edebilir. Curic’e göre, Alexa’nın otonom araçlardaki beklentisi potansiyel kullanımda daha etkili olacağını söylüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum