Yatırım yapmaya başla!

Amazon: “Anlaşmasız Bir Brexit Ülkede Sivil Kargaşaya Yol Açabilir”

Amazon’un İngiltere’yi ticaret anlaşması olmadan AB’den çıkmasıyla ilgili ciddi bir şekilde uyardığı bildirildi. Detaylar aşağıda;
Amazon: “Anlaşmasız Bir Brexit Ülkede Sivil Kargaşaya Yol Açabilir”

The Times, Amazon’un Birleşik Krallık Başkanı Douglas Gurr’un geçtiğimiz Cuma günü hükümetle özel bir toplantı yaptığını yazdı. Ve görüşmede; İngiltere’ye ticaret anlaşması olmadan AB’den çıkmasının 2 hafta içinde sivil bir ayaklanmaya neden olacağı söylendi. Yıl başından bu yana Brexit’ten sonra İngiltere’de kalmaya devam edeceğini ve burada 2.500 yeni iş yaratmayı planladığını söyleyerek diğer şirketlerin aksine gayet olumlu konuşan Amazon’un böyle bir uyarıda bulunması dikkat çekti.

Konuyla ilgili yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre, Amazon’un İngiltere’ye Brexit’le ilgili karanlık bir tahmine bulunduğu kaydedildi.

Amazon Brexit Anlaşması İngiltere operasyonlarının başındaki Douglas Gurr, iş dünyasının liderlerinin bulunduğu bir toplantıda, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden bir ticaret anlaşması olmadan çıkmasının, iki hafta içinde sivil kargaşaya neden olabileceğini dile getirdi.

Toplantının, yeni Brexit Bakanı Dominic Raab tarafından organize edildiği ve Gurr’un yorumlarının oradakileri şaşkına çevirdiği belirtildi.

Yeni Brexit Bakanı Dominic RaabAyrıca bazılarının Douglas Gurr’un bu değerlendirmesine karşı çıktığı söylendi. Tüm bunların yanında Amazon’un The Times’a; “her işte olduğu gibi Brexit meselesinde de yüksek ihtimalli olmasalar da çok çeşitli senaryolar üzerinde duruyoruz, böylece müşterilerimize hizmet etmeye ve bize güvenen küçük işletmelerle çalışmaya devam etmek için hazırlıklı oluruz” şeklinde bir açıklama yaptığı yazıldı.

İlaveten; bunun herhangi bir soruna özgü olmadığı Amazon’un dünyadaki birçok sorunu bu şekilde ele aldığı vurgulandı.

Amazon İngiltere Başkanı Brexit Yorumu Neticede; İngiltere’nin AB ile ticaret anlaşması yapmadan ayrılma olasılığının arttığı şu günlerde şirketlerin de endişeleri artıyor. Öyle ki Theresa May’in Brexit vizyonunu kendi partisine satmakta bile güçlük çektiği anlaşılırken eski Dışişleri Bakanı Boris Johnson da dahil olmak üzere büyüyen istifa dalgası gözlerden kaçmıyor.

May, kötü bir anlaşmanın hiç anlaşma yapmamaktan daha iyi olmadığına dikkat çekerken Raab da hafta sonunda, anlaşmasız Brexit için hazırlık yapıldığını söylemişti.

İngiltere Ticaret Anlaşması Olmadan İngiltere Çıkarsa Sivil Kargaşa Çıkabilir Bu noktada; Amazon’un sivil kargaşa uyarısı, işin iyice ciddiye gittiğini gösterdi. Öte yandan; Amazon’un sürekli Brexit’ten sonra da ülkede kalmaya devam edeceği yönünde açıklamalarla gündeme geldiği de biliniyordu. Hatta geçen ay Gurr, bu yıl İngiltere’de 2.500 yeni işgücü yaratacağını söylemiş ve toplam istihdam sayısının 27.500’e çıkacağını duyurmuştu.

İngiltere’nin iş yapmak için harika bir yer olduğunun üzerini çizen Gurr söz konusu açıklamasında; “Bizimle çalışan tüm işletmelerin etkin bir şekilde faaliyet göstermesine devam edilmesi için uğraşıyoruz. Henüz Brexit’ten sonra ne olacağını bilemiyoruz. Bekleyip ne olacağını göreceğiz ve uygun biçimde adapte olacağız” demişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum