Yatırım yapmaya başla!

Sektörde Hızla İlerleyen Amazon, “Alexa”sına Hafıza Özelliği Getiriyor!

Amazon’un akıllı asistanı Alexa’ya hatırlama ve daha birçok yeni özellik ekleniyor. Detaylar haberimizde;
Sektörde Hızla İlerleyen Amazon, “Alexa”sına Hafıza Özelliği Getiriyor!

Akıllı ev asistanları pazarında rakiplerini, özellikle de Google’ı gerisinde bırakmak için arka arkaya hamle yapan Amazon, son duyurusuyla manşetlerde yer etti.

Amazon yöneticilerinden Ruhi Sarikaya imzalı gönderiye göre Alexa artık hatırlama özelliğine sahip olacak ve böylece kullanıcılara daha fazla yardım edebilecek. Getirilecek hafıza özelliği, Alexa’nın isteğe bağlı bilgileri hatırlamasını sağlarken akıllı asistana daha başka özellikler de eklenecek.

Örneğin; Alexa aile bireylerinin doğum günü bilgilerini ya da kullanıcının arabasını nereye park ettiğini hatırlayacak.

Alexa Kullanıcıların Söylediği Şeyleri HatırlayacakHem hatırlatıcı hem de herhangi bir süre kısıtlaması konulmadan bilgi depolayıcı olarak kullanılabilecek bu özellik sayesinde Alexa’nın daha fazla kişiselleştirilmesi sağlanacak.

Söz konusu yenilik üzerinde çalışılmaya başlandığını belirten Ruhi Sarikaya’ya göre hafıza özelliği kullanıcıların bilgileri kaydetmesini ve daha sonra bu bilgileri doğal bir şekilde hatırlamasını amaçlayacak.

İlaveten; hafıza özelliğinin yanı sıra Alexa’nın daha kapsamlı bir şekilde iletişim kurması için güncellemeler yapılacak.

Alexa Bellek Özelliği ile Kullanıcılara Daha Çok Fayda SağlayacakMesela; Alexa’ya “bugün şurada hava nasıl” şeklinde bir soru yönelttikten sonra aynı sözlerin tekrarlanmasına gerek kalmayacak.

Yani “bugün şurada hava nasıl” dedikten sonra “peki haftaya” denmesi yeterli olacak. Sonuçta; Amazon’un akıllı asistanı gelecek yeni özelliklerle çok daha akıllı ve faydalı olacak diyebiliriz.

Bu noktada; Alexa’ya son dönemde getirilen sesle bağış yapabilme gibi özelliklerden de kısaca bahsedelim.

Alexa Gelen Yeni Özelliklerden Sesle BağışBirkaç hafta önceki duyuruya göre; Alexa’ya kullanıcısının emriyle bağış yapabilme özelliği eklenmişti. Kullanıcının Amazon hesabından alınacak bağışın, Detroit Achievement Academy isimli bir kuruluşa gönderileceği belirtilmiş, buradan da 48 yardım kuruluşuna paylaştırılacağı söylenmişti. İlaveten; Amazon’un Alexa ile çalışan bir ev robotu üzerinde çalıştığını da duymuştuk.

Kameralara ve sensörlere sahip olacak robotun, kullanıcıları ev içinde takip ederek Alexa ile birlikte çalışacağı açıklanmıştı.

Amazon Ev Asistanları Pazarında Giderek Yükseliyor2019 yılında prototiplerinin testlerine başlanacağı belirtilen robotun, çocuklar için bazı oyunları bulunduracağı dahi ileri sürülmüştü.

Nihayetinde; Amazon akıllı ev asistanları pazarında öne çıkabilmek için elinden geleni ardına koymuyor gibi görünüyor. E-ticaret devinin kısa süre önce Google’a karşı Ecobee’yi ve akıllı kapı zili üreticisi Ring’i satın alması da bu durumun örneklerinden yalnızca birkaç tanesi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum