Yatırım yapmaya başla!

Amazon, ABD ve İrlanda için Yenilenebilir Enerji Projelerini Duyurdu

Teknoloji devi Amazon, İrlanda ve ABD’de yenilenebilir enerji projeleri açıkladı. İşte ayrıntılar;
Amazon, ABD ve İrlanda için Yenilenebilir Enerji Projelerini Duyurdu

Teknoloji devi Amazon, ABD ve İrlanda’da iki yenilenebilir enerji projesine yatırım yapacağını açıkladı. Perşembe günü yapılan bir duyuruda firma, Pittsylvania County, Virginia ve Cork, İrlanda’daki projelerin 2020 yılında üretime başlamasının planlandığını belirtti.

İrland’daki projenin 23.2 megavat kapasiteye sahip bir rüzgar santrali olacağı ve yılda 68 bin megavat saat enerji üretmeye ayarlandığı aktarıldı. Virginia’daki güneş enerjisi tarlası tesisinin ise 45 megavat kapasiteye sahip olacağı ve her yıl 100 bin megavat enerji üretmesinin planlandığı bildirildi.

Bu noktada kapasitenin tesisatın üretebileceği maksimum miktarı ifade ettiğini, şu anda ürettiği şeyi ifade etmediği bilgisi verildi.

Amazon, ABD ve İrlanda’da İki  Yenilenebilir Enerji Projesine Yatırım YapıyorŞirketin yenilenebilir enerji projesi sayısını 66’ya çıkartacak tesislerin, Amazon Web Services için veri merkezlerine enerji sağlamak amacıyla kullanılacağı söylendi. Şirket ABD’deki güneş enerjisi projelerinin 200 milyon milden fazla kamyon taşımacılığının çıkartacağı karbondioksiti dengelemek için eşdeğer olduğunu aktardı. Amazon’un sürdürülebilirlik müdürü Kara Hurst yaptığı açıklamada; “Yenilenebilir enerjiye yapılan büyük yatırımlar küresel çaptaki karbon ayakizimizi ele almak için kritik bir adım” dedi.

Hurt ayrıca bu tür projelere yatırım yapmaya devam edeceklerini ve bu yıl ve sonrası için ek yatırımları dört gözle beklediklerini anlattı.

Amazon, Yenilenebilir Enerji Daha Çok YatırımAmazon’un hamlesi akıllara bir dizi büyük işletmenin, faaliyetleri güçlendirmek için yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmesini getirdi. Geçen hafta Güneş Enerjisi Endüstrileri Birliği tarafından yayınlanan bir raporda, Apple’ın ABD’de en fazla kurulu güneş enerjisi kapasitesine sahip olduğu açıklanmıştı.

Apple’ın 393.3 megavat kurulu kapasite ile ilk sırada yer aldığı, firmanın California, Cupertino’daki genel merkezinin “çoklu kaynaklardan” yüzde 100 yenilenebilir enerji ile çalıştığını savunduğu dile getirilmişti. Amazon ile Target ise SEIA’nın listesinde 329.8 megavat ve 242.2 megavat kurulu kapasiteyle sırasıyla Apple’ın ardından gelmişti. İlk 10’daki diğer firmalar arasında Walmart, Google ve emlak yatırımı firması Prologis’in bulunduğu gözlemlenmişti. SEIA’ya göre kurumsal güneş enerjisi kullanımı son birkaç yılda kayda değer miktarda artmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum