Yatırım yapmaya başla!

Mola Vermek için Seyahate Çıktı, Başarılı Bir Girişime İmza Attı!

Gökyüzündeki uçaklara “keşke” ile başlayan cümlelerle bakmayı bırakıp, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmenin vakti geldi. Çünkü…
Mola Vermek için Seyahate Çıktı, Başarılı Bir Girişime İmza Attı!

Halihazırda iş hayatında yer alanlar, öğrenciler ya da yeni mezunlar! Hemen hepimizin hayata mola vermek istediği bazı anlar olur. Ama yine de istemsizce koşuşturmacaya ve aslında boşa çekmekten farksız olan arayışımıza devam ederiz. Aslında ihtiyaç duyduğumuz şey, kendimizi dinlemek, kapana kısıldığımız dünyadan çıkıp yeni yerlere gitmektir. Tıpkı tası tarağı toplayıp dünyanın diğer ülkelerine doğru yola çıkan Amar Hussain’in yaptığı gibi!

Evet, farklı bir girişimcilik öyküsünden bahsedeceğiz bugün! Üniversiteden mezun olduktan sonra kendisine 1 yıllık izin veren ve çıktığı yolculuktan ne istediğini bularak dönen Amar Hussain’in hikayesinden! Umarım, tutkusunu keşfedemeyenler ve hayatını sevdiği şeyi yaparak geçirmek isteyenler için ilham kaynağı olur.

Amar Hussain, 2009 yılında üniversiteden mezun olmuş ve ekonomik krizin etkisiyle uzun süre iş bulamamış.

Amar Hussain, 2009 yılında üniversiteden mezun olmuş

Bunun üzerine Amar Hussain, bir yılını farklı ülkelere seyahat ederek geçirmeye karar vermiş. Ki bu kararı, (Gap Year Escape) bir arkadaşıyla The 4-Hour Workweek isimli kitap üzerine konuşurken dile getirdiği hayalvari düşünceden ortaya çıkmış.

Az çalış, çok kazan ve iyi yaşa mottosu üzerine yoğunlaşan yeni mezun genç, hem yazmayı seviyor hem de seyahat etmek istiyormuş.

Az çalış, çok kazan ve iyi yaşa

Ve aklına blog yazarlığı yaparak para kazanma fikri yerleşmiş. O zamanlar, internetten para kazanan insanların sayısı günümüzdeki kadar çok olmasa da geçimini gezip gördüğü yerleri kaleme alarak sağlayan bloggerların olması Amar’a umut vermiş.

Avustralya’ya doğru yola çıkan gencin yanında çok para olmasa da dönemsel işlerde çalışarak gezmeye devam etmiş.

Avustralya’ya doğru yola çıkan genç, blog yazmaya başlar.

Tabii, bu sırada blogu için yazmayı da ihmal etmiyormuş. Koca bir yılın sonunda çok daha farklı biri haline dönüştüğünü söyleyen Hussain, hayatını bu şekilde kazanmaya karar vermiş.

Tam 8 senedir, farklı ülkelere seyahat eden ve tecrübelerini başkalarıyla paylaşan Hussain, zorluklarla karşılaştığını ama tutkusunun peşini hiç bırakmadığını söylüyor.

Amar Hussain dünyanın 7 kıtasını da gezmiş.

Küçük bir blogla başladığı yolculuğunun sonunda Gap Year Escape isimli bir şirket yaratan Hussain, şu anda istediği an istediği yere gidebilme lüksünü yaşıyor. Ve bunu yaparken, bir yandan da para kazanmaya devam ediyor.

Yıllardır rüya gibi bir hayat yaşadığını ifade eden Hussain, dünyayı dolaşırken pek çok yeni insanla tanıştığını ve yaşamına neyin renk kattığını bulduğunu anlatıyor.

That time I stayed on a ranch in the outback and herded goats. What on earth am I doing top left?!

Amar (@gapyearescape)’in paylaştığı bir gönderi ()

Dünyanın bütün kıtalarına giden seyahat yazarı, bu sırada ölmeden önce yapılacaklar listesinde yer alan pek çok hayalini gerçeğe dönüştürmüş.

Büyük beyaz köpekbalıklarıyla yüzmek, Sri Lanka’yı adım adım gezmek ve mercan resiflerinin büyüleyici güzelliğini görmek gibi…

Skydiving in the Alps #switzerland I’d love to do this solo one day!

Amar (@gapyearescape)’in paylaştığı bir gönderi ()

Konfor alanının dışına çıkmak için yapılması gerekenlerin önemini anlayan Amar Hussain, herkesin bu deneyimi yaşaması gerektiğini söylüyor. Yani girişimcilik yolunda kullanılmasa bile insanların bir yolunu bulup, hem dünyaya hem de kendilerine doğru yolculuk yapmalarını tavsiye ediyor. Ve pek çok kişi gibi ben de onun bu düşüncesine tüm kalbimle katılıyorum.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum