Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ALTNY Halka Arzı Borsaya Coşkulu Bir Giriş Yaptı!

Altınay Savunma Teknolojileri halka arzı bugün Borsa İstanbul'un Yıldız Pazarı'nda coşkulu bir başlangıçla işlemlerine başladı. Detaylar haberin içerisinde;
ALTNY Halka Arzı Borsaya Coşkulu Bir Giriş Yaptı!
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul A.Ş. tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş. (ALTNY) paylarının işleme başlaması hakkında bildiri paylaşıldı. Borsaya bugün giriş yapacak olan Altınay Savunma halka arzı Yıldız Pazar’da işlem görecek.

Borsa İstanbul bugünkü bildirisinde, Altınay Savunma paylarının Yıldız Pazar’da 32 lira baz fiyattan maksimum emir değeri 1 milyon liradan işlem göreceğine işaret etti.

Pay başına 32 liradan halka arz edilen ALTNY payları TSİ 10.00 itibarıyla yüzde 10 artışla 35,20 lira ile borsada işlem görmeye başladı.

Halka arz büyüklüğü 1 milyar 882 milyon 352 bin 960 lira olan, toplamda ise 3 milyon 673 bin 554 başvuru gören ALTNY paylarına 6,99 kata denk gelen 411 milyon 347 bin 727 lira nominal değerli pay talebi gelmişti.

ALTNY koduyla borsada işleme başlayan halka arz BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Katılım Tüm, BIST Teknoloji, BIST Teknoloji Ağırlık Sınırlamalı ve BIST İstanbul endeksleri kapsamına dahil edildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın