Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Altın Yatırımcıları Dikkat! Piyasa Uzmanı Yıldırımtürk’ten Tavsiye

Güvenli liman olarak görülen altın için Piyasa Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk'ten yatırımcılara tavsiye geldi. Detaylar haberde...
Altın Yatırımcıları Dikkat! Piyasa Uzmanı Yıldırımtürk’ten Tavsiye
HABER GİRİŞ

Orta Doğu’da savaş, dünya genelinde ekonominin durumu birçok faktör piyasaları derinden etkiliyor. Yatırımcı ise altının ne yönde hareket edeceğini merak ediyor. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, altın yatırımcılarına yönelik konuştu.

Önceki açıklamalarında altının Ocak ayından itibaren 2000 TL’ye yükselebileceğini öngören Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Yıldırımtürk, bugün Haber 7’ye konuştu.

Yıldırımtürk, 2024 yılında dolar/TL’nin 30 lira 50 kuruş olması halinde gram altının 2 bin TL seviyesini görebileceği açıklamasını yineledi.

Altın yatırımcılarına seslenen Yıldırımtürk, altının Türkiye’de hem de dünyada güveli liman olmaya devam edeceğini vurguladı.

“Para Kazanma Değil, Değerinin Korunması Tercih Edilmeli”

Orta vadede yatırım yapan yatırımcının altında para kazanmayı değil, altında parasının değerini korumayı tercih etmesi gerektiğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Yatırımcının portföyünü yüzde 30-40 altından, yüzde 30 ise hisse senedinden oluşturulması gerektiğini aktardı.

Piyasa uzmanı Yıldırımtürk, jeopolitik risklere karşı altına yatırım yapmanın çok yerinde bir karar olacağını belirtti.

Bunun yanında kısa vadeli yatırımcının ons altında bin 950 seviyelerinde satış yapmasının doğru olabileceğini kaydetti.

Yıldırımtürk ayrıca yurt içinde altının cari açık oluşturduğu için kota uygulanması nedeniyle ons altının kilogram dolar bazında bin 500 ve bin 700 aralığında primli işlem görmesinin beklendiğini bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.