Yatırım yapmaya başla!

Altın Putin’in Kuzey Kore Açıklamasından Sonra Zirveye Yaklaştı!

Rusya, ABD'nin Kuzey Kore'ye uygulanan yaptırımların artırılması çağrısına karşılık vermedi. Altın ise Putin açıklamalarından sonra bir yılın zirvesine yaklaştı.
Altın Putin’in Kuzey Kore Açıklamasından Sonra Zirveye Yaklaştı!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Çin’in Şiamin kentinde düzenlenen Liderler Zirvesi’nin bitiminde bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Putin, Kuzey Kore konusunda çok dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Putin, Kore’nin nükleer denemelerini kınadıklarını belirtirken, söz konusu yaptırımlar için “faydasız ve etkisiz” ifadesini kullandı. Rusya’nın Kuzey Kore’ye uygulanan yaptırımların sonlandırılması gerektiğini belirtmesiyle birlikte, altın son bir yılın zirvesine yaklaştı.

Putin, Kuzey Kore’ye uygulanan yaptırımların hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini, sadece insanların acı çekmesine sebep olacağını söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Kuzey Kore etrafındaki askeri uygulamanın çok ciddi bir küresel felakete yol açabileceği uyarısında bulunurken, “Bizi hem Kuzey Kore’ye yönelik uluslararası yaptırımları ihlal etmekle suçlayıp hem de bizden bu ülkeye karşı yeni yaptırımları desteklememizi isteyemezsiniz” şeklinde konuştu.

Spot altın ons başına 1.342 dolara kadar tırmandıktan sonra, 1.338 dolarda dengelendi.

Putin, ABD’nin Kuzey Kore’ye uygulanan yaptırımları artırma çağrısına karşı çıktıktan sonra altın fiyatlarında sıçrama oldu. Goldman Sachs, Kore geriliminin devam etmesi halinde, altındaki 1.250 dolar tahminini koruduklarını bildirdi. Daha fazla altın tahmini ve uzman yorumları için tıklayın.

National Australia Bank ekonomisti John Sharma ise Kore geriliminin devam etmesi ve hatta savaş çıkması halinde altının 1.500 doları görebileceğini söyledi.

Sharma, altının yıl sonuna kadar 1.270 dolar civarında işlem göreceğini belirtirken, dolardaki dalgalanmanın ve FED’in faiz artırma konusundaki adımlarının belirleyici olacağını ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum