Yatırım yapmaya başla!

Ned Naylor-Leyland: “Altın ve Gümüş Para Politikalarındaki Gevşemeyle Zirveye Yükselebilir”

Ned Naylor-Leyland merkez bankalarının gevşek para politikasına yönelmesiyle altın ve gümüş fiyatlarında rekor seviyelerin görülebileceğini iddia etti.
Ned Naylor-Leyland: “Altın ve Gümüş Para Politikalarındaki Gevşemeyle Zirveye Yükselebilir”

Merkezi Londra’da bulunan Merian Gold&Silver Fund adlı firmanın fon yöneticilerinden biri olan Ned Naylor-Leyland tarafından altın ve gümüş fiyatlarına ilişkin bir tahmin geldi.

Singapur’da açıklamalarını kaydeden Naylor-Leyland’a göre şu sıralar para politikasında gevşemeye yönelen merkez bankalarının bu hamlesiyle birlikte altın ve gümüş fiyatlarında rekor seviyeleri görmek mümkün olabilir.

Bununla birlikte dolardan Euro’ya kadar para birimlerinde görülen değer kayıplarının da altın ve gümüşte rekor seviyede yüksek fiyatların görülmesi için bir diğer etken olabilir. Naylor-Leyland’ın öngördüğü bu durumun gerçekleşmesi halinde altına olan yatırım talebi daha da artabilir.

Naylor-Leyland, hem altın hem de gümüşün Fed ile diğer politika yapıcıların faiz indirimi uygulaması ve ilave teşvikler getirmesinden etkileneceğini vurguladı.

Altın ve Gümüş İlave Teşviklerde EtkilenecekSöz konusu bu durumun yatırımcıların altın ve gümüşe olan talebini artıracağını yineleyen Naylor-Leyland, asıl meselenin şu durumda faiz indirimleri değil, ilerleyen dönemlerde ilave teşviklerin aktifleştirilmesi olduğunu söyledi. Eğri boyunca tüm nakit formlarının gittikçe daha az çekici görünmesiyle birlikte altın ve gümüşün bundan destek bulacağını sözlerine ekledi.

Bu ay altın fiyatları derinleşen ticaret savaşının etkilerinin görüldüğü bir ortamda son 6 yılın en yüksek seviyesini yakaladı. Fiyatlardaki bu yükselişte merkez bankalarının gevşek para politikaları da etkili oldu.

Altın Son 6 Yılın En Yüksek Seviyesini YakaladıBilindiği gibi Avrupa Merkez Bankası (AMB) 12 Eylül günü bir toplantı gerçekleştirecek. Burada Başkan Draghi’nin dikkat çektiği ilave teşvik açıklaması ile alacağı karar piyasalar tarafından merakla bekleniyor. Amerikan Merkez Bankası (Fed) ise 17-18 Eylül’de gerçekleştireceği toplantıyla politika faizine yönelik yeni kararlar alacak.

Ons altın salı günkü işlemlerinde 1490 dolar seviyelerinde iken, 2019 başından beri %16 oranında yükseliş kaydetti. Bunun yanında gümüş ise onsu 17.8695 dolar seviyelerindeydi. 2011 yılında 1,921.17 dolar ile tarihi rekora imza atan altının yanı sıra gümüşün rekor elde etmesi için 50 dolar seviyelerine dayanması gerekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum