Yatırım yapmaya başla!

Altın Fiyatları 2019 Yılının Sonuna Kadar 2000 Dolara Ulaşabilir!

Altın fiyatları gösterdiği güçlü performans ile 1400 doların üstünde seyrederken, gelen tahminler 2000 dolara işaret ediyor.
Altın Fiyatları 2019 Yılının Sonuna Kadar 2000 Dolara Ulaşabilir!

Altın ons fiyatı, Haziran ayının başında başlattığı güçlü performansını kısa sürede 1400 doların üstüne taşıdı. 31 Mayıs’ta 1300 doların üzerine çıkan ons fiyatı, Haziran ayı boyunca yükselerek 21 Haziran’da 1400 doların üstünü gördü. Bu güçlü performansının artından dalgalı bir seyir izlemeye başlasa da beklentiler yükselişini sürdüreceğine işaret ediyor.

Altın onsu geçen haftanın son işlem gününde gelen güçlü istihdam verilerinin ardından 1390 dolar sınırına kadar gerilemişti.

Ons Fiyatı 1390 Dolara GerilediYeni haftaya ise yükselişleye başlayan altın ons fiyatı, TSİ 08:00’de yeniden 1400 doların üzerine çıktı. Ardından TSİ 12:00 sularında ise yüzde 0,47 oranında yükselişle 1405,99 dolardan alıcı bulmaya başladı. Gram altın ise dolar kuruna paralel hareket etti ve sabah saatlerinde hızlı yükseldi. Ardından sakin bir seyir izleyen gram altın, 260 liranın altından işlem görüyor.

Küresel bir yatırım stratejisti bugünkü açıklamasında, altın fiyatlarının geçen yılın en yüksek seviyesine ulaşmasından sonra bile artmaya devam edebileceğini belirtti. Londra merkezli Independent Strategy’de Başkan ve Küresel Stratejist olan David Roche, yıl sonunda altının 2000 dolara ulaşacağını öngördü.

Altın 25 Haziran’da 6 yılın en yükseğini görürken, altın vadeli işlemleri 2013’ün Ağustos ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaşarak 1417,70 dolardan işlem gördü.

25 Haziran 6 Yılın RekoruRoche’a göre; altın fiyatları, Federal Rezerv (FED) faiz oranlarındaki düşüşün ve jeopolitik kaygıların beklentilerinin ortasında yükselme eğilimi gösteriyor. “Aslında finansal piyasaların artık bir kum yığını gibi parçalanmaya hazır olduğuna inanıyorum,” diyen Roche, altın fiyatlarındaki yükselişin her şeye rağmen devam edeceğini söyledi.

ABD istihdam verilerinin beklenenden daha güçlü gelmesi, FED’in faiz indirimi beklentilerini azalttı. Buna bağlı olarak bir miktar gerileyen altın onsu, sabahki düşük seyrini yeniden pozitif bölgeye çekti.

Roche, altın fiyatlarının artmaya devam edeceğini, kısmen de uluslararası ticaretin borsa yatırımcılarının olumsuz hissiyatına katlanacağını belirtti.

David Roche Altın YorumuRoche, “ABD ile olan ticaret çatışmasının, hisse senedi piyasalarındaki büyüme beklentilerini azaltacak çok daha geniş kapsamlı, küresel bir çatışma olduğunu düşüyorum,” dedi. Bu görüş dikkate alındığında Roche, yatırımcılara bazı sabit gelir ve ABD Hazinelerinin yanı sıra portföylerinde altın tutmalarını tavsiye etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum