Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Altcoinlere Sermaye Girişi Mart Ayından Bu Yana En Yüksek Seviyeye UIaştı

Kurumsal yatırımcıların altcoinlere yöneldiği görülüyor.
Altcoinlere Sermaye Girişi Mart Ayından Bu Yana En Yüksek Seviyeye UIaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Hafta sonu Bitcoin’deki sert düşüşün etkisiyle altcoinlerde büyük gerilemeler gözlemlendi. Ancak son veriler altcoinlere 24 saat içerisinde 900 milyon dolara yakın giriş olduğunu gösteriyor. Bu giriş ile beraber pek çok kripto para birimi kayıplarını geri almaya başladı.

Kaynaklar özellike ZRP ve ETH ürünlerine son bir hafta içerisinde akış olduğunu gösteriyor. Ripple yatırım ürünlerine son bir hafta içerisinde 33 milyon dolar giriş oldu. Diğer yandan Ethereum ürünlerine de 65 milyon dolar sermaye girişi olduğu belirtiliyor. Tezos’a ise 7 milyon dolar seviyesinde bir giriş kaydedildi.

Altcoin market hacmi
Kaynak: CoinMarketCap

Diğer altcoinler Polkadot 5 dolar, Bitcoin Cash 4 milyon dolar ve Binance Coin’de 3 milyon dolar sermaye girişi oldu. Uzmanlar altcoin yatırım ürünlerine büyük miktarlarda nakit akışı olduğunu belirtmekle beraber, kurumsal paranın büyük çoğunluğu hala Bitcoin piyasalarında kilitli durumda olduğuna dikkat çekiyor.

Zaman ilerledikçe, altcoin tabanlı yatırım ürünlerine olan talep artıyor gibi görünüyor. Ancak şu an için bu talebin büyük bölümü Ethereum ile sınırlı. Bazı uzmanlara göre Ethereum ve diğer altcoinlere yönelik kurumsal ilgi, Bitcoin’e alternatif arayışları nedeniyle gerçekleşiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%