Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Altcoin için Yüzde 395’lik Artış! Fiyatı Nasıl Etkileyecek?

Shiba Inu ekosistemindeki yakım işlemleri son birkaç gün içinde önemli artış gösterdi. Bu gelişmelerin fiyat üzerindeki etkisi ne olacak? Detaylar haberde;
Altcoin için Yüzde 395’lik Artış! Fiyatı Nasıl Etkileyecek?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Shiba Inu ekosistemindeki SHIB tokenların yakım işlemleri, bu hafta kripto topluluğunun ilgisini çeken en dikkat çekici gelişmelerden biri oldu ve son birkaç gün içinde token yakma oranında büyük artışlar gözlemlendi.

Ekosistemdeki yakım işlerini takip eden Shibburn’den elde edilen veriler, SHIB yakım oranının son 24 saat içinde önemli ölçüde arttığını gösteriyor. İzleme platformuna göre yakım oranı bugün, yani 12 Ocak’ta yüzde 395,43‘lük çarpıcı bir artış sergiledi.

Son 24 saat içinde 18 milyondan fazla SHIB tokenın imha edildiği ortaya koyulurken yakım oranındaki artış, fiyattan bir sıfır daha silinmesine yol açan yükselişin yaşanmasının ardından gelmiş oldu.

Yakım oranındaki artışta üç işleminin özellikle etkisinin olduğu belirtiliyor. Shibburn, üç işlemin 8 saatten kısa bir sürede toplam 16,56 milyon SHIB tokenı yaktığını açıkladı.

0x618ffd1cdabee36…3f21272bd7 cüzdan adresiyle gerçekleştirilen ilk işlemde yaklaşık 7,77 milyon SHIB tokenın yakıldığı görüldü. Ek olarak, başka bir cüzdan adresi olan 0xab782bc7d4a2b30…f8f63ee1bc, beş saat sonra yakım cüzdanına 3,33 milyondan fazla SHIB gönderdi.

GCM Yatırım Banner

Bu arada, 0xa9d1e08c7793af6…7fb81d3e43 cüzdan adresiyle başlatılan üçüncü işlemde yaklaşık 5,46 milyon SHIB yakıldı.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde Shiba Inu yakım oranında büyük artışlar kaydedildi. Gelişme, kripto alanında oldukça spekülatif bir çılgınlığa neden olmuş gibi görünüyor.

9 Ocak Salı günü izleme platformu, yakım oranında yüzde 28.000‘in üzerinde bir artış kaydetti. Dalgalanma, Shiba Inu ekibinin gerçekleştirdiği bir yakım işleminden kaynaklandı. Ekip, yakım adresine 92.553 dolar değerinde 9,35 milyar SHIB token gönderdi. Bu, ekibin SHIB yakımlarına başladığından bu yana gerçekleştirmiş olduğu en yüksek yakım işlemine işaret ediyor.

Kripto varlıklarının çoğunluğu son günlerde yeşil renkte yanıp sönüyor ve bu da kripto para piyasasında genel bir yükselişin sinyalini veriyor. Bitcoin Spot ETF’lerin yakın zamanda SEC tarafından onaylanmasının, yükseliş eğiliminin arkasındaki en önemli etken olduğundan kuşku yok.

SHIBBurn İstatistikleri
Kaynak: TradingView

Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasından önce Shiba Inu, 0,0000095 dolar gibi nispeten düşük bir değerde işlem görüyordu. Ancak onayın ardından SHIB, tokenın bir sıfır daha kaybetmesine olanak tanıyan bir fiyat artışına tanık oldu.

ETF sonrası SHIB fiyatındaki artış yatırımcıların ilgisini çekti ve altcoinin uzun vadeli büyüme potansiyeline ilişkin spekülasyonlara yol açtı.

Piyasa değeriyle en büyük 16. kripto varlık olan SHIB, haber yazımı itibarıyla son 24 saatte yüzde 2’lik düşüşle 0,000010 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.