Yatırım yapmaya başla!

Alpine’nin Yeni 300 Ps’lik A110 Rally Tipi Gösterildi!

Alpine A110'nun ardından özel yapım Rally tipi gösterildi.
Alpine’nin Yeni 300 Ps’lik A110 Rally Tipi Gösterildi!

2017 yılında, Renault’un sahibi olduğu Alpine’nin yeniden A110 modeliyle çıkışını haber vermiştik. Eksi ikonik kupa yapısına uygun şekilde tasarlanan A110, “Porsche sahiplerinin aklını çelecek” şekillerde gelerek, tatmin edici güçleri sunmuştu. Üretim kararı ve adetleri belirlenmesi ardından Alpine çok zor zamanlar geçirmişti. A110 o kadar çok talep görmüştü ki firma buna yetişemiyordu.

O yüzden belirli bir zaman sonunda müşterilere 14 ay sonra teslim süresi veriliyordu. Fransız marka Alpine’nin eski güzel ralli günlerini 21. yüzyılda yaşatmak adına mavi fırtınanın yarış tipi yapıldı. Gerekli FIA şartlarına göre dizayn edilen A110 direkt olarak yarışlara girebileceği son haline getirilmiş. İşte A110 Rally;

Alpine A110 Rally şimdilik arkadan itişli olarak yapılmış.

Alpine A100 Rally Versiyon ÜretimiFIA R-GT homogolasyonunu hedefiyle yol çıkan özel ekip ve sürücüler, arkadan itişli bir ralli aracı yapmayı başarmışlar. A110 Cup ve A110 GT-4’ten sonra diriltilen Rally, Alpine’nin yarış ortağı olan Signatech tarafından GT-4’ün hafif alüminyum şasisi ve Cup’un diğer aksamlarını kullanarak sonlandırmaya gitmiş.

Alpine A110’un gövde değişimlerine bakalım.

Alpine A100 Rally Versiyon GeliştirmesiAracın genel hat yapısındaki farklılıklar arasında alt hava girişinin farklı bir malzeme ile değiştirilmesi, tavan hava menfezi, beyaz ralli jant takımı. A sütun ile B sütun arasına verilen kırmızı ton ise A110’na ayrı bir hava katmış.

Aracın hafifletilmesi ilk şasi ile başlanarak, karbon fiber ile değiştirilen parçalar da mevcut. Bagaj üzeri spoiler ve araçtan dışarı taşan rüzgar kanadı vahşi tarafın sergilenmesi için yeterli.

Motor, kokpit ve alt takım için de modifiye uygulamasına gidilmiş.

Alpine A100 Rally Versiyon KokpitiA110 Rally’nin süspansiyonu 3 kısımlı hidrolik ile değiştirilmiş. Yeni Brembo frenler de Michelin lastikleri arkasına yerleştirilmiş. 1.8L motor, bazı ayarlama ve geliştirmeler sonrasında 300 beygir güce yükseltilmiş. Sınırlı kaymalı diferansiyel ile hareket edecek A110 Rally, altı ileri ardışık manuel vitesle aktarımlarını yapacak.

Kokpitinde gereksiz olanlar dışarı alınarak, FIA şartlarına göre kafes örülmüş. Koltuklar yarış tipleriyle değiştirilmiş. Kapılar güçlendirilmiş ve orta kısma elektronik ayarlama kontrol düğmeleri verilmiş.

Alpine A100 Rally, şimdilik arkadan itişli olsa da dört tekerlekten kullanım için Fransız Ralli Şampiyonu Emmanuel Guigou ve 2015 Fransız Genç Şampiyonu Laurent Pellier çalışmalara başladı. İki sürücü, güvenilirliği ve temel ayarları test etmek için gelişimsel çalışmaların çoğunu yapacak. Bununla birlikte, diğer sürücüler Alpine A110 Rallisini olabildiğince çok yönlü, kullanımı kolay ve uygun maliyetli hale getirmek için katkılarını ekleyecektir.

Spor modelin Rally geliştirmesi sonrasında koydukları fiyat aralığı, kimisine göre çok gelecek. Arkadan itişli A110 Rally’den isteyenler 165.600 dolar ücret ödemek zorunda.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum