Yatırım yapmaya başla!

Alpine A110 Yapılan Yazılım Modifiyesi Sonrası 315 Ps Oldu!

Geçtiğimiz sene Renault tarafından yeniden canlandırılan Alpine A110, ECU müdahalesi sonrası agresif moda geçirilmiş...
Alpine A110 Yapılan Yazılım Modifiyesi Sonrası 315 Ps Oldu!

Renault himayesinde Alpine A110’ların üretimine yeniden başlanmıştı. Çıkışı ile birlikte spor araç üzerine aşırı bir yoğun ilgi olduğunu görmüştük. Fransız marka üretimin, talepleri karşılamadığını da söylemişti. Herkesin severek bineceği ve çoğu markaya göre makul olan A110,  Litchfield‘in Stage 1 performans paketi ile güçlendirilmiş.

İngiliz araç geliştirme şirketinin ECU ayarlamaları sonrasında A110’dan gayet verimli ve orantılı ps rakamlarının aldığını söylendi. 2 aşamada kaydedilen modifiyede müşterilere 315 ps‘e kadar beygir güçleri verilebilecek. Şimdi detaylarda neler varmış ona bakalım.

Alpine’nin yeniden ortaya çıkartılışı ve A110’un retro tasarım uygulamasıyla düşünülmesi tesadüf olamaz.

Dar yapılı bir Porsche gibi duran Fransız şirket modeline fazladan güçler çift paket halinde sunulacak. Litchfield, 1. aşamada Alpine A110’u 300 beygir güce ve 404 nm torka sabitleyebilecek.

İkinci aşamaya geçmeden önce standart motor özelliklerden bahsetsek daha mantıklı olacak. 1.8L hacimli motorla gelen A110, 252 ps güç üretiyor. Turbo destekli ünite 320 nm tork ile birleştiğinde 4.5 saniyede kalkış performansı gösterebiliyor.

Yani uygulamanın ilk aşamasında kaydedilen değerler, +52 ps güç ve +84 nm tork.

Sadece 1.080 kg ağırlığa sahip A110’da artırılan rakamlar baya bir etkili olacaktır.

Güç ve ağırlık dağılımına bakıldığında Porsche Carrera S’lerle benzerlikler taşıdığı söylendi. Litchfield şirketi, bünyesinde geliştirdiği yazılımın bir artısının da turbo gecikmelerini yok ettiği! Gaz tepkimelerinde de iyileştirmeler görülmüş. Bunların hepsi ps ve tork rakamlarını değiştirerek, hız konusunda daha etkili bir A110’u insanlara sunuyorlar.

Tuning şirketi olaya daha agresif bir noktadan örnek verdi.

En hızlı Megane olan RS Trophy‘nin teknik verilerini sizlerle paylaşmıştık. Litchfield’de ECU yazılımlarla yaptığı artışların sonucunda A110’nun Trophy’nin 300 ps’inden daha iyi olduğunu söylüyor. Gerçekten de rakamlara göre A110 daha güçlü gözüküyor.

İngiliz şirket 2. aşamada, Alpine’nin 1.8L motoruna biraz daha yazılım ve performans egzozuyla 315 ps’e destekleneceğini söyledi. Öte yandan özel bir süspansiyon kiti ve sınırlı kaymalı diferansiyel de Stage 2’de yer alacak.

Bu kısma kadar A110 yükseltmesi kulağa hoş geliyor. Remap (ECU yazılım değişimi)nin garantili olduğu ve Stage 1 işlem ücretinin de 995 Sterlin olarak belirlendiği not edilmiş. Sizce bu kadar güç alpine A110’na fazla gelmez mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum