Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Alphabet Geliri Rekor Kırdı Hisseler Zirvede

Alphabet 2021'de tedarik zinciri ve pandemi sıkıntılarına rağmen rekor yıllık gelir açıkladı. Piyasalar haberi coşkuyla karşılarken hisseler zirvede.
Alphabet Geliri Rekor Kırdı Hisseler Zirvede
Yorum

ABD’de kazanç sezonu sürerken teknoloji devi Alphabet rekor rakamlar açıkladı. Açılış öncesinde yüzde 10’un üzerinde yükselen hisseler kazanımlarını seans içine genişletti.

ABD’li Teknoloji Devi Alphabet Rekor Kazanç Açıkladı

Google çatı şirketi Alphabet, 2021’de yıllık bazda rekor gelir açıkladı. Yapılan açıklamaya göre 2021 yılının tamamında gelir bir önceki yıla göre yüzde 41 artışla 257 milyar dolara ulaştı.

Şirket, 31 Aralık 2021’de sonra eren dördüncü çeyrekte bir önceki yıla göre yüzde 32 artışla 75,3 milyar dolar gelir bildirdi. Bu dönemde 30,69 dolarlık hisse başına kazanç elde etti.

Alphabet ve Google CEO’su Sundar Pichai, kazanç raporunda açıklamasında yapay zeka teknolojilerine yapılan derin yatırımların faydalarına dikkat çekti. Aynı zamanda dördüncü çeyrekte reklamcılık işinde devam eden güçlü bir büyüme gördüklerini belirtti. Bulut işine ve Pixel telefonların güçlü üç aylık satışlarına da vurgu yaptı.

GOOGL Kodlu Hisseler Rekor Geliri Coşkuyla Karşıladı

GOOGL Kodlu Hisseler Rekor Geliri Coşkuyla Karşıladı
KAYNAK: MarketWatch

Nasdaq Borsası’nda işlem gören GOOGL hisseleri, dün en son 2,752.88 dolarda kapandıktan sonra bugüne 3,030.93 dolarla başladı. Açılışın ardından güçlü seyrini sürdüren hisseler yüzde 9 artıda ilerlerken yeni rekor seviye kaydedildi.

Kasım 2021’de 3,019.33 dolarla tüm zamanların rekorunu kıran hisseler, bugün 2,962.00 – 3,030.93 dolar aralığında hareket ederken üst sınır yeni zirve oldu.

MarketWatch’a göre 5 günde yüzde 16 artan hisselerin bir yıllık getirisi yüzde 46’ya ulaştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu