Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Almanya Uçuşlarda Maske Zorunluluğunu Kaldırma Kararı Aldı

Almanya'da sağlık yetkililerinin açıklamasına göre Kovid salgını ile başlayan uçuşlarda maske zorunluluğu uygulamasının kaldırılmasına karar verildi. Detaylar haberde;
Almanya Uçuşlarda Maske Zorunluluğunu Kaldırma Kararı Aldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Almanya’da uçuşlarda Kovid maskesi zorunluluğu kalkıyor. Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, Salı günü yaptığı açıklamada, ülkede Kovid-19 salgını sonrasında başlatılan ticari uçuşlarda maske zorunluğunun yakında kaldırılacağını söyledi.

Ülkenin amiral gemisi havayolu şirketi Lufthansa, yakın zaman önce söz konusu kuralın artık uygulanamaz olduğundan şikayetçi olmuştu.

Lauterbach, koalisyon hükümetinin tedbiri iptal etmeyi kabul etmesinin ardından Berlin’de konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Açıklamada, yetkililerin bunun yerine Almanya’daki toplu taşıma araçlarında insanların yüzlerini ve ağızlarını kapatan maskeler takmalarını sağlamaya odaklanacağını ifade etti.

Almanya Sonbahara Hazırlıklı

Bakana göre, Almanya bu sonbaharda vakalarda olası bir artışa hazırlıklı. Lauterbach, enfeksiyonların artması durumunda bazı kapalı veya açık alanlarda maske takma kurallarının geri dönebileceğinin altını çizdi.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca, restoran sahiplerinden ve etkinlik organizatörlerinden de konuk sayısının yeniden sınırlanmasının istenebileceğini belirtti.

Lufthansa’da Grev İptal Edildi

Bu arada Lufthansa’da bir süredir gündem olan pilotların greve gitmesi konusunda taraflar arasında anlaşma sağlandığı belirtildi.

Lufthansa ve pilotlar sendikası Vereinigung Kokpit (VC), Salı günü yaptığı ortak açıklamada, ücret anlaşmazlığında anlaşmaya vardıklarını ve bu hafta içinde yapılması planlanan ikinci bir grevi önlediklerini söyledi.

VC pilotları birliği, önümüzdeki birkaç gün içinde ayrıntılı olarak açıklanacak kapsamlı bir parasal ve yapısal sorunlar paketi üzerinde temelde anlaşma sağlandığını ifade etti.

Daha fazla ayrıntı verilmese de anlaşmanın Çarşamba günü başlayacak grevin iptal edilmesi için yeterli olduğu belirtildi.

Sendikanın toplu pazarlık politikasından sorumlu Marcel Groels konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Müzakere masasında bir sonuca ulaşıldığı; müşteriler, çalışanlar ve şirketler için daha fazla kesintinin önlenebileceği için memnunuz” ifadelerini kullandı. Bunun yanında uzun vadeli bir iş birliğine yönelik önemli ilk adımların atıldığına işaret etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın