Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Almanya Uçak Bileti Fiyatlarında Savaş Artışına Karşı Uyardı

Alman havacılık endüstrisini temsil eden kuruluş, Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle uçak biletlerinde daha yüksek fiyatlara karşı uyardı. Detaylar altta;
Almanya Uçak Bileti Fiyatlarında Savaş Artışına Karşı Uyardı
Yorum

Almanya, Ukrayna’daki olaylar nedeniyle uçak biletlerine gelecek zamlar konusunda uyarıda bulundu. Uyarı, sektörün önde gelen isimleri arasındaki Peter Gerber’den geldi.

Belçika’nın ulusal ve bayrak taşıyıcı şirketi Brüksel Havayolları’nın (Brussels Airlines) CEO’su ve Alman Havacılık Derneği’nin (BDL) Başkanı olan Gerber, fiyatlar konusunda Almanlara çağrıda bulundu.

Alman Havacılık Endüstrisinden Uçak Biletlerinde Pahalılık Uyarısı!

Bugün verdiği bir röportajda Gerber, Alman Havacılık Derneği’nin (BDL) Almanları, Ukrayna’daki durum nedeniyle Rusya’ya karşı uygulanan enerji ambargosunun neden olabileceği uçak bileti fiyatlarındaki artış konusunda uyardığını söyledi.

Alman havacılık endüstrisinin, Rus petrol arzının kesilmesi nedeniyle kısıtlamalar ve daha yüksek fiyatlar ile karşı karşıya kalacağını söyledi. Gerber, özellikle Alman müşterilerin uçak bileti fiyatlarındaki artışa hazır olması gerektiğini belirtti.

“Uçmanın daha pahalı hale geleceğini tahmin ediyorum. Kerosen fiyatları artıyor ama altyapı giderleri de artıyor” diyen Gerber, yine de Alman havacılık endüstrisinin Rusya’dan petrol ithalatının kesilmesinin yol açacağı zorluklarla baş edebileceğini ekledi.

İyimserliğinin nedenini, endüstri tarafından kullanılan petrolün çoğunun halihazırda Kuzey Denizi limanlarına geldiğini belirterek açıkladı. Bu nedenle ambargonun büyük kayıplara yol açmayacağını öngördü.

Sonuç olarak Gerber, Ukrayna’daki olaylara rağmen, uçuşlara yönelik yüksek talebin devam etmesini beklediğini aktararak “pazara genel olarak bakarsak, seyahat etme arzusunun ortadan kalkmadığını öngörüyoruz” ifadelerini kullandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu