Yatırım yapmaya başla!

Sıfır Km McLaren Senna’dan Sonra Şimdi de Milyonluk LaFerrari Kazada Yok Oldu

Dünyanın en özel iki hiper aracı olan Senna ve LaFerrari'nin kazalarına şahit oluyoruz. Detaylar haberde...
Sıfır Km McLaren Senna’dan Sonra Şimdi de Milyonluk LaFerrari Kazada Yok Oldu

Günlük yaşantımız içerisinde en az 2 kaza haberi duyarız. Bunların içerisinde maddi hasarlı olan da var sonu ölümle biten de! Elbette en ufak hasar almanın bile iyisi olmaz. Ancak bazı araç kazaları biraz daha fazla ilgimizi çeker. Olayın içerisinde dünya da az bulunan bir araba veya kazayı yapan kişi ünlüyse daha çok can kulağı ile haberleri dinleriz.

Dün, Almanya/Münih’te meydana gelen bir kazada, Ayrton Senna’yı onurlandırmak adına imal edilen Senna marka hiper araç pert olurken, şimdide dünyanın en değerlilerinden olan Ferrari LaFerrari‘lerden birisinin kaza haberi geldi. Bakalım her iki hipercarın hasarları ne boyutta.

Sizlere soruyoruz; 2.0L 200 ps’lik bir arabadan sonra 4.0L V8 800 ps’lik arabaya binerken nelere dikkat edilmelidir?

Hızlı araba kazalarının özeti bazen, yukarıda sorduğumuz soruyla orantılı oluyor. Çünkü hız tutkusuyla bazı işlere girişenlerin sonu bu resimdeki gibi oluyor. Anormal beygir güçlerine acemice sahip olup, böyle sıfır kilometre çok değerli bir Senna’yı duvarda parçalayabiliyorlar.

Araç duvara çarpmış olsa da öncesinde kaldırımdan daha alçak olan Senna’nın kötü şekilde altı vurulmuş. Kısaca İngiliz aracın yeniden yapımının faturası biraz kabarık olacak.

Egzotik hipercarlardan şimdi de bir LaFerrari’nin yok oluşunu görmekteyiz.

Spor arabalara bir süikast mi var? Birer gün arayla milyon dolarlık ve sınırlı üretim spor araçların kazalarını hiç duymamıştık.  Tabi Kolombiya otoyolundaki toplu hiper araç kazasını saymazsak!

Kırmızı Ferrari, Beverly Hills Polis Departmanı tarafından sosyal medyada yayınlanmış. Söylentilere göre araç Shark Tank yıldızı ve İşadamı Robert Herjavec’ye aitmiş.

Polis raporlarında geçen bazı ifadelerin süpheli olduğu söylendi. Çünkü sürücü, araçta yalnız olduğunu söylemiş. Ancak LaFerrari’nin iki hava yastığının da patladığı gözüküyor.

Kırmızı İtalyan sol taraftan ağır hasar almış. Çamurluk kısmı kopmuş. Parçası da araçtan yaklaşık 20 metre geride kalmış. Senna kazasının LaFerrari’den biraz daha az hasarlı olduğu söylenebilir. Gerçi McLaren’in sol tarafında neler yaşandığını görmedik.

Hepsini tek bir noktada özetleyecek olursak; servislere çekilecek araçların tamir maliyetleriyle emin olun ki Avrupa piyasasında c segmenti en az 5 adet, lüks segmentten 2 adet otomobil alınabilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum