Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Almanya İmalat PMI Haziran’da 65,1’le Tahminden İyi Geldi

Almanya’nın güçlü imalat sektörü Haziran ayında yine genişleme bölgesinde kaldı.
Almanya İmalat PMI Haziran’da 65,1’le Tahminden İyi Geldi

IHS Markit, Avrupa’nın dev ekonomisi Almanya için Haziran ayına yönelik nihai İmalat PMI (Satın Alman Yöneticileri Endeksi) verilerini açıkladı.

Ön tahmin 64,9’a yükseliş yönündeydi. Mayıs’ta İmalat PMI 64,4 olmuştu.

IHS Markit/BME Almanya İmalat PMI, Haziran 2021’de 64,9’dan 65,1’e revize edildi ve Mart’taki 66,6’lık rekora yakın kaldı.
Almanya İmalat PMI Haziran 65,1 Rekor Yaklaştı
Kaynak: IHS Markit

Haziran’da çıktı oranları ve yeni sipariş büyümesi üç ayda ilk kez hızlanırken arz sıkıntısı anketin öne çıkan özelliklerinden olmaya devam etti.

Geleceğe bakıldığında, firmaların gelecek 12 aylık faaliyet beklentileri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Olumlu görünüm fabrika istihdamında keskin ve hızlı bir artışı desteklemeye yardımcı oldu.

Önceki iki ay Mart ayındaki rekor seviyeden (66,6) gerileyen gösterge IHS Markit/BME Almanya İmalat PMI Mayıs ayındaki 64,4’ten 65,1’e yükseldi. Ara mal üreticileri Mayıs ayından bu yana en iyi performansı kaydederken artış büyük ölçüde daha hızlı üretim artışından kaynaklandı.

Son anket sonuçları hakkında yorum yapan IHS Markit Ekonomi Direktörü Phil Smith, Haziran ayının PMI anketinin, Alman imalat sektörünün çok yönlü daha iyi bir performansa işaret ettiğini söyledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum