Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Almanya Fabrika Siparişleri Şubat’ta Beklentileri Karşıladı

Almanya fabrika siparişleri Şubat’ta beklentilerle uyumlu gerçekleşti.
Almanya Fabrika Siparişleri Şubat’ta Beklentileri Karşıladı

Almanya’da fabrika siparişleri, 2021 Şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 1,2 arttı.

Almanya Federal İstatistik Ofisi (Destatis) raporuna göre rakam beklentilerle uyumlu geldi. Bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,6 artış oldu.

Ocak ayı için yeni siparişler aylık bazda yüzde 0,8 artarken yıllık bazda yüzde 1,4 arttı. Ocak ayı için yeni siparişler aylık bazda yüzde 0,8 artarken yıllık bazda yüzde 1,4 arttı.

Destatis’in geçici sonuçlarına göre büyük siparişler hariç tutulduğunda, üretimde gerçek yeni siparişler bir önceki aya göre yüzde 1,5 daha yüksek oldu.

Alman Fabrika Siparişler Şubat
Kaynak: Destatis

Almanya’da korona salgını nedeniyle kısıtlamaların uygulanmasından önceki ay olan Şubat 2020 ile karşılaştırıldığında, reel yeni siparişler Şubat 2021’de yüzde 5,6 arttı. Bir önceki aya göre iç siparişler yüzde 4, yurt dışı siparişler yüzde 0,5 azaldı.

Euro Bölgesi’nden yeni siparişler Ocak 2021‘e göre yüzde 2,7 arttı ve diğer ülkelerden yeni siparişler yüzde 2,3 azaldı. Söz konusu ay ara malı imalatçıları yeni siparişlerde bir ay önceye göre yüzde 0,5 artış kaydetti.

Sermaye malı üreticileri bir önceki aya göre yüzde 2,1 artarken tüketim mallarına bakıldığında, yeni siparişler yüzde 1,9 düştü.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum