Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Almanya Elindeki Bitcoin’lerin Yarısından Fazlasını Sattı

Almanya hükümeti suç kapsamında ele geçirdiği Bitcoin’lerden binlercesini merkezi borsalara göndermeyi sürdürüyor. Detaylar haberde...
Almanya Elindeki Bitcoin’lerin Yarısından Fazlasını Sattı
HABER GİRİŞ

Son zamanlarda Almanya hükümeti tarafından çok sayıda Bitcoin merkezi borsalara aktarılıyor. Alman hükümeti Salı günü, merkezi kripto para borsalarına ve piyasa yapıcılarına ait olduğu belirtilen adreslere 339,2 milyon dolar değerinde ek BTC gönderdi.

Onchain analitik platformu Arkham’a göre, Alman hükümeti kripto borsası Kraken’e 800 Bitcoin (45,9 milyon dolar ), B2C2 Group olduğu düşünülen bir adrese 5.000 Bitcoin (287,1 milyon dolar) ve piyasa yapıcısı Cumberland DRW’ye yaklaşık 107 Bitcoin (6,2 milyon dolar) transfer etti. Ayrıca etiketlenmemiş bir adrese 400 BTC (23 milyon dolar) daha gönderildi.

Salı günü ayrıca, Alman hükümetinin kripto para borsası Bitstamp’tan 1.692 Bitcoin’İ (96,9 milyon dolar) geri aldığı gözlemlendi. Alman hükümeti, Ocak ayında film korsanlığı sitesi Movie2k’den ele geçirdiği 50.000 Bitcoin’in bir kısmını geçen ay itibarıyla borsalara taşımaya başladı.

BTC 4 saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bu durum son dönemde Bitcoin’deki artan kayıpları beraberinde getirdi. Kripto para birimi 70.000 doların üstü seviyelerden 53.000 dolara kadar geriledi. BTC yazım itibarıyla 57.300 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Alman hükümeti, el koyduğu Bitcoin’lerin yaklaşık yarısını satmış durumda. Arkham’ın verilerine göre, halen yaklaşık 1,3 milyar dolar değerinde 22.846 Bitcoin’i elinde tutuyor. Geçen hafta Alman Federal Meclisi’nin bağımsız üyesi Joana Cotar, hükümetin Bitcoin’leri aceleyle satma kararını sert bir dille eleştirerek, bu fonların stratejik rezerv varlık olarak tutulması gerektiğini savunmutşu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın