Yatırım yapmaya başla!

Almanya Ekonomi Bakanı Trump’ın Türkiye Yaklaşımına Tepki Gösterdi

Almanya Ekonomi Bakanı Peter Altmaier, ABD'nin Çin ve Türkiye'ye ek gümrük vergisi getirmesinin küresel büyümeye zarar verdiğini söyledi.
Almanya Ekonomi Bakanı Trump’ın Türkiye Yaklaşımına Tepki Gösterdi

ABD Başkanı Donald Trump’ın, Türkiye’den ithal edilecek olan çelik ve alüminyum vergilerini ikiye katlamasına, yurt içinden olduğu kadar küresel çapta da tepkiler yağmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ABD’nin köklü dergilerinden biri olan New Yorker, Trump’ın vergi kararının hiçbir yasal dayanağı ve gerekçesi olmadığını yayınlamıştı.

Yine Washington Post gazetesi de, bu tutumun iki ülke arasındaki ilişkileri kötüye götürmekten başka bir işe yaramayacağını yazdı. Trump’ın Türkiye yaklaşımına bir tepki de Almanya’dan geldi.

Almanya Ekonomi Bakanı Peter Altmaier, ABD’nin Türkiye ve Çin’e yönelik gümrük tarifelerinin, küresel büyümeyi yok ettiğini söyledi.

Dün yaptığı konuşmada, ABD hükümetinin Türkiye’ye uygulamaya koyduğu vergi tarifelerine de değinen Altmaier, bu durumun belirsizlik ortamı yaratarak, küresel büyümeyi yok ettiğini dile getirdi. ABD ve Avrupa Birliği arasında geçen ay sağlanan anlaşmanın ilk adım olduğunu belirtirken, bu adımı daha düşük tarifeler ile açık küresel piyasaların izlemesi gerektiğini ifade etti.

Almanya’nın önemli sigorta şirketlerinden Talanx ise Türkiye’nin şirket almak için uygun koşullara sahip olduğunu belirtti.

Almanya’nın üçünü büyük sigorta şirketi olan Talanx’ın CFO’su Immo Querner, Türkiye’deki gelişmelerin uygun koşullarda şirket satın almak için fırsat sunabileceğini ifade etti. Türk lirasındaki değer kaybı ve düşük piyasa değerlemelerinden istifade etme potansiyeli gördüğünü söylerken, 10 milyon Euro’dan az maliyet yarattığını belirtti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Türkiye’nin yatırım yapmak için en uygun ülkelerden biri olduğunu söyledi.

Bugün, Türkiye’nin yarısı Avrupa’da olmak üzere farklı kıtalardan 74 ülkeden uluslararası yatırım aldığını belirten Çavuşoğlu, bu rakamları artırmak için hep birlikte çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Tüm dünyayı ülkemize yatırım yapmaya davet ettiğini, dünyanın içinde olduğu zor koşullara rağmen Türkiye’nin halen yatırım yapmak için en güvenilir ve en doğru adreslerden biri olduğunu dile getirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum