Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Almanya Başbakanı: Ukrayna AB’ye Tam Üye Olarak Katılacaktır

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, yaptığı açıklamada Ukrayna'ya Avrupa Birliği üyeliği konusunda tam destek verdi. Detaylar haberde;
Almanya Başbakanı: Ukrayna AB’ye Tam Üye Olarak Katılacaktır
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) 160’ıncı kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte çeşitli açıklamalarda bulundu. Scholz, Ukrayna’ya Avrupa Birliği (AB) üyelik sözü de verdi.

Partinin Berlin’deki genel merkezi Willy Brandt Evi’inde düzenlenen etkinlikte konuşan Scholz, Avrupalı bir Ukrayna’nın geleceği için mücadele etme çağrısında bulundu.

Scholz, Sosyal Demokratlara Çağrıda Bulundu

Savaşın bitmesinden sonra Ukrayna’ya AB’ye tam üye olarak yer alma sözü de veren Scholz, “Bu savaşı Rusya’nın kazanmasına izin verilmemeli, kazanamayacak da” derken sözlerini şöyle sürdürdü:

“Vladimir Putin’in emperyalist hayalleri yüzünden kıtamızın tarihindeki bu acı dolu dönem bitecek ve Ukrayna özgür bir ülke olarak AB’nin tam üyesi olacaktır.

“Ukrayna’yı Desteklemeye Devam Edeceğiz”

2018 yılında geçici olarak SPD Genel Başkanlığı görevini de üstlenen Scholz, Ukrayna ulusunu ve onların özgürlüklerini savunma mücadelesini desteklemeye devam edeceklerinin altını çizdi.

GCM Yatırım Banner

Almanya Başbakanı, Rusya’nın Ukrayna’ya açtığı savaştan önceki yıllarda partisi SPD’nin çok eleştirilen Rusya politikasına ise değinmedi.

“Putin dostu” olarak bilinen Eski Almanya Başbakanı Gerhard Schröder’in bu yakınlığı sebebiyle SPD’nin kuruluş yıl dönümü etkinliğine davet edilmediği öğrenildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.