Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Almanya Başbakanı: Rusya’nın Dikte Ettiği Bir Barış Olmayacak

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, 2. Dünya Savaşı'ndan çıkardıkları dersler doğrultusunda bir daha savaş ve soykırım yaşanmasını istemediklerini söyledi.
Almanya Başbakanı: Rusya’nın Dikte Ettiği Bir Barış Olmayacak
HABER GİRİŞ

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, halka sesleniş konuşmasında Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin açıklama yaptı.

İkinci Dünya Savaşı’nın Avrupa’da sona ermesinin 77. yıl dönümü nedeniyle konuşma yapan Scholz, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Ukrayna savaşını kazanamayacağını belirtti.

Konuşmasında, “Rusya’nın dikte ettiği bir barış olmayacak. Ukrayna ve biz bunu kabul etmeyeceğiz. Putin savaşı kazanamayacak. Ukrayna hayatta kalacak. Özgürlük ve güvenlik galip gelecek” şeklinde söylemde bulundu.

Putin’in Ukrayna’yı boyunduruk altına almak, bu halkın kültürlerini ve kimliklerini yok etmek istediğini söyleyen Almanya Başbakanı, savaş nedeniyle yapılan açıklamaların çoğunda endişe gördüğünü ifade etti.

Bu açıdan, korkunun kendilerini felç etmemesi gerektiğini, İkinci Dünya Savaşı’ndan çıkardıkları en önemli dersin, bir daha asla savaş ve soykırım yaşanmaması olduğunu sözlerine ekledi. Şu anda Avrupa’da yaşanan savaşın bitmesi için Almanya’nın mücadele verdiğini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Rusya’ya karşı benzeri görülmemiş yaptırımların uygulandığını ve Ukrayna’ya desteklerin aynı hızda devam edeceğini dile getirdi. Saldırıya uğrayan Ukrayna ile dayanışma göstermenin aynı zamanda Almanya’nın ve ittifakın güvenliği için tarihi sorumluluk olduğunu vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın