Yatırım yapmaya başla!

Alman Turizm Sektörüne Covid Darbesi: Gecelemeler %76 Düştü

Pandeminin en ağır etkilediği sektörlerden turizm, tüm ülkelerde ilgili verileriyle darbenin büyüklüğünü yansıtıyor. Onlardan bir tanesi de Almanya'daki %76'lık düşüş oldu.
Alman Turizm Sektörüne Covid Darbesi: Gecelemeler %76 Düştü

Avrupa’nın en büyük ekonomisi Ocak ayına yönelik turizm verilerini açıkladı. Almanya Federal İstatistik Ofisi (Destatis) tarafından yapılan açıklamaya göre 2021’in ilk ayında Alman turizm sektörü pandemiden büyük darbe aldı.

Veriler, Almanya’da gecelik konaklamaların Ocak 2021’de bir yıl öncenin aynı ayına göre yüzde yüzde 76,3 gerilediğini gösterdi.

Daha detaylı olarak Almanya‘da 10 ya da üzeri yataklı konaklama işletmelerinde ve 10 ya da üzeri satış yeri olan turist kamp alanlarında geceleme sayısı Ocak 2021’de %76,3 düşüşle 6,4 milyona indi.

İlgili verilerden biri de Ocak’ta açıklanan seyahat sektörüne ilişkin rapordu. Buna göre 2020’nin ilk üç çeyreğinde seyahat sektöründe ciro yüzde 61 azaldı.

2020 yaz yarıyılında yabancı ziyaretçilerin gecelik kalışları %68 azaldı. Koronavirüs salgınıyla mücadele etmek için devam eden seyahat kısıtlamaları, seyahat endüstrisini olumsuz yönde etkiledi. Ciro geçen yıl önemli ölçüde azaldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum