Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Alman Telekom Şirketinden Gurbetçilere Deprem Desteği

Tüm dünya nefeslerini tutmuş, Türkiye ve Suriye’de yaşanan depreme dair gelişmeleri izlerken, Alman Telekom şirketi Telefonica Almanya’dan bir açıklama geldi.
Alman Telekom Şirketinden Gurbetçilere Deprem Desteği
Yorum

Türkiye’nin Güneydoğu’sunda 06.02.2023 tarihinde meydana gelen iki büyük depremin ardından üç gün geçti. Kahramanmaraş ili Pazarcık merkezli 7.7 büyüklüğünde ve Elbistan merkezli 7.6 büyüklüğünde iki deprem sonrasında, şu ana kadar 1117 artçı yaşandı.

AFAD 12.873 can kaybı ve 62.937 yaralı olduğunu açıklarken, depremin etkilediği 10 ilde arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Dünyanın dört bir yanından Türkiye’ye yardım yağıyor. Her türlü desteğin çok önemli olduğu bu zor günlerde Telekom şirketi Telefonica Almanya’dan da bir adım geldi.

Telefonica, 17 Şubat’a kadar Almanya’dan Türkiye ve Suriye’ye yapılacak aramaların ücretsiz olacağını duyurdu. Yaşanan şiddetli depremler nedeniyle alınan bu karar sayesinde, gurbetçilerin aileleriyle yaptığı görüşmeler ücretlendirilmeyecek.

Türkiye ve Suriye halkına taziye mesajlarını ileten şirket, kendi markaları olan O2, O2 Business, Blue, AY YILDIZ ve Ortel Mobile ile yapılan arama ve SMS’lerden bugünden başlayıp, 17 Şubat’a kadar gerçekleşen ücretlendirmeleri faturalara yansıtmayacak.

Bu adımın insanların aileleri, arkadaşları ve sevdikleriyle bağlantıda kalmalarına yardımcı olmak amacıyla atıldığı açıklandı.

Şirketin CEO’su Markus Haas, deprem bölgelerinden gelen görüntülerin kendilerini üzdüğünü, bağışların ve her katkının çok önemli olduğunu, ihtiyaç sahibi insanların yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu