Alman Hükümeti Ford’un Mondeo Modeline Dava Açtı!

Ford Otomotiv'e Alman Hükümeti tarafından dava açıldı. Açılan davanın gerekçesi olarak Mondeo'nun üretiminde uygunsuz parça kullanıldığı söyleniyor. İşte detaylar...

Alman Hükümetinin yaptığı araştırmalar doğrultusunda, oldukça şaşkınlık veren bir davaya şahit oluyoruz. Davanın içeriğinde birçok neden olduğu söyleniyor. Emisyon skandallarını fazlasıyla yaşadığımız bu zamanlarda, Alman Hükümetinin Ford’a yönelmesi  VW’nin bu olaylara başlangıcını anımsatıyor. Özellikle Ford’un orta segment arabası Mondeo‘nun soruşturmaya tabi tutulacağı bildirildi. Ancak diğer SUV ve MPV araçları da etkilenebilir.

Soruşturmanın nedeni olarak, Mondeo’nun 2.0 TDCI’larında uygun cihazlar kullanılmadığı yönünde olmuş.

Ford’un bu konu için yaptığı açıklama, üretimlerinin belli bir standart da yapıldığını ve dışına çıkılmadığını savunuyorlar.

Alman Ulaştırma Bakanlığı ısrarla işin üstüne giderek, diğer modelleri araştırmak için de ekip gönderildiği bildirildi.

Mondeo dışında Fiesta ve C-Max için de hukuki süreçlerin başlanacağını ve olayın Audi’nin yaşadığı skandaldan daha kapsamlı olması bekleniyor.

Ford’un da böyle bir suçla çağrılması, Alman otomotiv dünyasında neden her şeyin ters gittiği merakını iyice artıyor.

Buradan durumun nasıl gözüktüğüne bakarsak; standartlara uymayan parçaların kullanılmasını Ford gibi bir şirkette yapmışsa, işler bu sefer daha çok karışabilir. Çünkü Ford’un Amerika baskının ve satış yüzdelerinin düşüşü zaten sıkıntılı sürece girmesine yetmişti. Şimdi, yukarıda yazdığımız dava sebebi olarak hangi cihazların üretime ters olduğunu merak edebilirsiniz.

Ancak bizde hangi parça ve cihazların üretim standartlarına uygun olup olmadığını bilmiyoruz. Büyük ihtimal ilerleyen günlerde dava sebebinin daha detaylı hali bir basın toplantısında açıklanacaktır.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı