Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Modifiye Dünyası Yasta! “Brabus’un Kurucusu Bodo Buschmann Hayatını Kaybetti”

Mercedes'in AMG'den sonra en güçlü spesifik araçlarını yapan Brabus'un babası Bodo Buschmann hayata gözlerini yumdu!
Modifiye Dünyası Yasta! “Brabus’un Kurucusu Bodo Buschmann Hayatını Kaybetti”
YAYINLANMA ZAMANI

Almanya, pazar günü ölen Brabus kurucusunun yasını tutuyor. Gerçekten dünyaya çok şeyler katmış birinin kaybı yaşanıyor. Modifiye ile ilgilenenlerin yanı sıra azıcıkta olsa araba merakı olan kişiler Brabus‘un ne demek olduğunu bilirler. Standart Mercedes’leri çok seven Alman şirket, modellerin en güçlü kısımlarını ortaya çıkartarak bizlere sunuyor. Yenileme de Brabus’un sınırlarının olmadığı sedan, wagon, SUV gibi ayrımlar yapmadan body kitlerle beraber yüzlerce beygiri profesyonelce yerleştiriyor.

41 sene önce Bodo Buschmann tarafından kurulan Brabus, AMG’den sonra en büyük Mercedes geliştiricisidir. Ürünlerine en son Shadow 800 Boat‘ı katarak asfalt yollardan deniz sularına geçiş yapmıştı. Yine en iyi şekilde!

Buschmann, 1977 yılında şirketini arkadaşı Kalus Brackman ile kurmuştur.

Paratic Placeholder 640x360

İsimleri bir araya getirdiğimizde de ortaya Brabus çıkıyor! Brackman aslında Alman yasalarına göre şirketin iki kişiyle açılabilmesi üzerine ortaklığa girmiştir.

Sonradan sektörle ilgilenmeyen Brackman 100 Euro karşılığında hisselerin hepsini Buschmann’e satmış.

Dünyanın en büyük modifiye şirketini kurmuş olması bile onun durmasını sağlamadı.

Paratic Placeholder 640x360

Mercedes’le birlikte anılan Brabus’un geleneksel hareketlerini bozmadan, diğer firma modellerine hizmet vermek için Startech şirketini kurdu. Bu sefer üstün araç üretme yönünü İngiliz ve İtalyan’lara yöneltti. Bunun da en son örneğini agresif dokunuşlarla tasarlanan Bentley Bentayga‘da görmüştük.

Bodo Buschmann’ın herkesten farklı bir çalışma prensibi vardı.

Paratic Placeholder 640x360

22 yaşında bu dünyaya giren Brabus’un sahibi en başından beri kendinin de uyguladığı “Asla para için çalışmayın, tutku için çalışın” felsefesiyle yol aldı. Peki bundan sonra şirketin geleceği ne olacak.

62 yaşında vefat eden kurucusunun değerlerini şu anda pazarlama ve satış müdürü pozisyonunda olan oğlu Constantin Buschmann devam ettirecek. Aynı görev haricinde Brabus’un tüm idaresi artık onda olacak. Alman şirket en son 3. fabrikasını açarak kesintisiz akıl almaz araç yapımına devam edecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.