Yatırım yapmaya başla!

Alman Borgward İngiltere ve İrlanda’ya SUV’larını Gönderiyor!

Kökeni çok eskilere dayanan ve 2008 yılında yeniden canlandırılan Borgward AG, yeni SUV modelleriyle yeniden gündemde!
Alman Borgward İngiltere ve İrlanda’ya SUV’larını Gönderiyor!

Bremen – Almanya merkezli eski bir şirket olan Borgward’ın kuruluşu 1800’lere dayanıyor! Yeniden canlandırılmasıyla, bir çok alanda iyi çıkışlar gerçekleştirmiş. 2008 yılında Borgward’ın merkezi bu sefer Stuttgart‘a taşınmış. IM Group ve Baltic ile mutabakatlar yapılıp, SUV araçların İngiltere ve İrlanda‘ya gönderimleri yapılacak.

2011 yılında faaliyetlerini Çin’e taşıyan Alman şirket, orada SUV araçlar üretti. Üreticinin “go-west” stratejisi işe yaramış ve Güney Doğu Asya, Rusya ve Orta Doğu dahil olmak üzere dünya çapında ülkelere yayılmış. Geçtiğimiz yaz da Almanya’ya gönderimleri yapılmış. Borgward bakalım hangi modellerle ataklarını sürdürücek.

Şirket “erişilebilir SUV” ile Birleşik Krallık’a dönüşünün niyetini belli etti!

Alman marka, BX5 ve BX7 modelleriyle ülkeler arası geçit yapacak. Özellikle büyük vurgunu BX7 ile yapmak isteyen Borgward, araçlarının yapısal dili bunu başarabileceğini gösteriyor. SUV aracın iç kısmı inci şeklinde dizilmiş Ledlere sahip, zemin rengi siyah olan farlara sahip.

BX7’nin en göz alıcı kısmı ızgarası.

Onlarca krom üçgenden oluşturulan panjur, aracı olduğundan daha kaliteli göstermiş. Normal stillere sahip diyebileceğimiz tamponla birlikte Borgward BX7, tercih edilebilecek bir araç olduğunu gösteriyor.

Borgward BX7’nin arka tasarım duruşunu Porsche Macan modeline benzettik.

Kompakt duruşuyla tarz duran Alman SUV’un arka kısımda stop farların grafikleri aklımıza Macan’ı getirdi.

Borgward, elektrik dünyasına bu araçla geçecek.

Şirket ikinci hayatında dünyaya ayak uydurmak istiyor. İlk parti araçları İngiltere ve İrlanda’ya benzinli seçenekleriyle gönderilecek. Çin için BXi7 ve BXi5‘i çıkardıktan sonra sonraki pazarlara araçların gönderim planları yapılmış.

Borgward’ın hisselerinin %67’sini satmak istemesi bir ironik düşünceyi doğuruyor.

Çin’de Borgward’ın satışlarının düştüğü ve zarar oranlarının gittikçe daha fazla hissedildiği bildirildi. Bir önceki yıla %23 düşüşle 1,6 milyar yuan (231.5 milyon dolar) zarara uğranmış.

Stuttgart merkezli Borgward Group AG, Birleşik Krallık’ı “küresel genişleme planının önemli bir parçası” olarak görmesinin sebeblerinden biri de bu olmalı! Aynı SUV araçlarına vereceği elektrik motorlarıyla Borgward, toparlanma sürecini yaşayabilir. Peki, sizin bu model hakkında yapacağınız yorumlar ne olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum