Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Alman Bakan: Avrupa’nın Tahıl Ambarı Ateş Altında

Almanya Dışişleri Bakanı, Rusya’nın işlediği savaş suçları için 2 milyon Euro destek açıklarken, gıda krizine değindi.
Alman Bakan: Avrupa’nın Tahıl Ambarı Ateş Altında
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Singapur Dışişleri Bakanı Vivian Balakrishnan ile yaptığı görüşmenin ardından basın toplantısı düzenledi.

Ukrayna’da suçsuz insanların öldüğünü, Bucha’da elleri arkadan bağlı öldürülen ve yol kenarına bırakılan insanların görüldüğünü, tecavüzün de bir kez daha savaşın bir aracı olduğunu dile getirdi.

Savaş suçlarının cezasız kalmaması gerektiğini ifade eden Baerbock, Almanya’nın Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne ek 1 milyon Euro sağlayacağını açıkladı. Ayrıca Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyi’nin bağımsız soruşturma komisyonuna da 1 milyon Euro destek verileceğini bildirdi.

Ukrayna silahlı kuvvetleri için de desteği artıracaklarını söyleyen Baerbock, burada milyonlarca insanın ölüm kalım savaşı verdiğini dile getirdi.

Bu kapsamda daha önce sağlamadıkları sistemlere baktıklarını, silah sistemlerinin teslimi ve kullanımı gibi teknik sorunların da çözülüp çözülemeyeceği konusunun da değerlendirildiğini açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Rusya ve Ukrayna Avrupa’ya buğday sağlayan iki önemli ülke. Bu hususta, Avrupa’nın tahıl ambarının alevler içinde olduğunu belirten isim, gıda fiyatlarının artacağını ve yoksul ülkelerle insanları daha çok vuracağını aktardı.

Savaşın Hint-Pasifik bölgesine de etkisi olduğunu, dünya toplumunun nasıl tepki vereceğini takip eden güçlerin bulunduğunun bilincinde olduklarını sözlerine ekledi.

Singapur Dışişleri Bakanı Balakrishnan da Bucha’ya ait görüntülerin korkunç olduğunu söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın