Yatırım yapmaya başla!

Allianz Global’e Göre Bitcoin Değersiz ve Balon Yakında Patlayacak

Avrupa'nın en büyük sigorta şirketinin 500 milyar Euro yöneten yatırım kolu Allianz Global Investors, bitcoin konusunda ilgi çekici bir yorum yaptı. İşte detaylar;
Allianz Global’e Göre Bitcoin Değersiz ve Balon Yakında Patlayacak

Allianz Global, bitcoinin aslında değersiz olması gerektiği ve balonun yakın bir zamanda patlayacağı yorumuyla dikkat çekti. Buna karşın blok zinciri teknolojisinin yatırımcılar ve kullanıcılar için önemli faydalar sağlayabileceğini savundu. Yatırım kolunun küresel ekonomi ve strateji başkanı yayınladığı bir blog yazısı ile görüşlerini paylaştı.

Stefan Hofrichter, kendilerine göre bitcoinin öz değerinin sıfır olması gerektiğini düşündüklerinden bahsetti.

Stefan Hofrichter Bitcoin Yorumu

Bu görüşlerini ise bitcoinin devlete herhangi bir gelir akışı sağlamamasından kaynaklı olduğunu belirtti. Bir örnek vererek; “devlet tahvilleri, hisse senedi veya banknotların aksine herhangi bir gelir akışı yaratmaz” cümlesi ile vurguladı.

Altında da aynı durumun olduğunu ama onun iyi bir değer deposu olarak yorumlandığını da sözlerine ekledi.

Altın Bitcoin Gibi Değil

Hofrichter, bitcoinin bir balon oluşması konusunda tüm temel kriterlere uygun olduğunu söyledi ve yakın zamanda patlayacağını öngördüğünden bahsetti. Aynı zamanda diğer varlıklarda görülen balonlardan farklı olarak, patladığı zaman hisse senetlerine ve tahvillere etki etmeyeceğini ifade etti. Bu yorumlarla birlikte Hofrichter ve şirketi, bitcoin için balon yorumu yapanlar arasında girmiş oldu.

Bitcoin ise bu yorumların ışığında önce değer kazandı, ardından düşüşünü sürdürdü.

Bitcoin Haberlerle Önce Yükseldi Sonra Düştü

Bitcoin gün içerisinde en yüksek 9443 doları kaydederken, TSI 10:30 sularında 8664 dolardan işlem gördü. Son 24 saatte yüzde 4,08 oranında değişim gösterdi ve şu dakikalarda 8766 dolardan işlem görüyor. Facebook gibi Google da kripto para ve ICO reklamlarını durduracağını açıkladıktan sonra bitcoin fiyatında yaklaşık yüzde 2’lik bir değer kaybı yaşandı ve Aralık zirvesinin yarısına işaret etti.

Hofrichter, bitcoin balonunun patlamasının olası bir tahmin olduğundan bahsediyor ve etkisinin küresel piyasalarda pek hissedilmeyeceğini düşünüyor. Bu gelişmelere ek olarak Japonya, G20’de kripto para kurallarının yazılması gerektiğini belirtiyor. Anlayacağınız üzere dünya henüz bitcoin konusunda nasıl hareket edeceğine karar verebilmiş durumda değil.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum