NBA’in Unutulmaz Yıldızlarından Allen Iverson’ın En İyi 10 Hareketi

Basketbol tutkunlarının aklına ilk gelen yıldızlardan birisi olan Allen Iverson, NBA tarihinde kalıcı izler bırakmayı başarmıştır. Bir basketbolcuya göre kısa sayılabilecek bir boya sahip olmasına rağmen parkelerde büyük işler başarmıştır. Videoda NBA’in unutulmazları arasında yer almayı başarmış Allen Iverson’ın unutulmaz 10 hareketine tanık olacaksınız.

İzlediğiniz görüntülerde Iverson’un kısa boyuna rağmen oldukça yükseğe zıplayabildiği görülüyor. Fazlasıyla atletik ve kıvrak bir oyun tarzına sahip olan Iverson, takımının en önemli silahı olmayı başarmıştır. Kariyerinin en parlak ve verimli yıllarını Philadelphia 76ers’te geçiren Iverson, basketbol seyircisinin büyük takdirini kazanmıştır.

Iverson’un basketbol yolculuğunda, bir ara ülkemize de uğradığını basketbol meraklıları hemen hatırlayacaktır. Iverson basketbol kariyerinin son durağı ülkemizin basketbol ligi olmuştur,. Iverson, 2010-2011 sezonunda Beşiktaş’a transfer olarak Türkiye’de büyük yankı uyandırmıştır. Basketbol hayatının son durağı Türkiye olan Iverson, sessiz sedasız ülkeden gitmiş ve basketbol kariyeri de sonlanmıştır.

Allen Iverson, yüksek sayı istatistiği ile The Answer lakabını almıştır. Bu lakabı almasında ayrıca, saha dışında kendisine yöneltilen yoğun eleştirilere sahada verdiği yüksek sayı ortalamalarının büyük rol oynadığı belirtilmektedir.

Iverson’u izlemiş nesil hatırlayacaktır ki, kendisi çok yüksek sayı ortalamalarına sahiptir. Iverson, NBA kariyeri boyunca 4 kez sayı kralı unvanını elde etmeyi başarmıştır. Videoda Iverson’un topla sürati ile karşısındaki savunmacıların çok güç durumlara düştüğü görülüyor.

Atletik yapısı ile pota altına çok hızlı süzülen The Answer lakaplı Iverson, aldığı muhteşem sayılar ile izleyenlere doyumsuz anlar yaşatmıştır. Videoda Iverson’ın çok sayıda smaca imza attığına tanık oluyorsunuz. Kısa boyuna rağmen harika smaçlar yapabilen Iverson’ın havada asılı kalma ve zıplama konusunda kendisini çok geliştirmiş olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

90’larda ve 2000’lerde basketbol meraklısı olan insanlara unutamayacağınız basketbolcuları sayın derseniz, bunlardan birisi kesimlikle Allen Iverson olacaktır. The Answer, parlak basketbol kariyeri ve hafızalarda yer etmiş performansı ile basketbol tarihinde her zaman ilk sıralarda hatırlanacaktır.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur