Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Alkole Zam Haberi Önce Rakıya Geldi

Alkol grubundan alınan vergi oranlarının insan sağlığı için tehdit boyutuna ulaştığı eleştirileri sürerken bir zam haberi daha geldi. Detaylar haberde;
Alkole Zam Haberi Önce Rakıya Geldi
HABER GİRİŞ

Yeni yıla girişte alkollü ürünler için özel tüketim vergisine (ÖTV) yapılan yüzde 25,6 zammın devamının Temmuz ayında geleceği ve otomatiğe bağlanan fiyat artışlarıyla tüketicinin daha da sıkışacağı konuşulurken başka bir fiyat güncellemesi geldi.

Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, sosyal medya hesabı üzerinden maliyet zammı haberini paylaştı.

Rakıya yüzde 5 maliyet zammı uygulandığını açıklayan Aybaş, fiyat artışlarının devamının sandıklar kapandıktan sonra geleceğini söyledi.

31 Mart günü yapılacak yerel seçimlerden sonra elektrik ve doğal gaz başta olmak üzere pek çok kalemde beklenen fiyat artışları için ilk sırada alkol grubunun yer aldığına dikkat çekti.

Tekel Bayileri Platformu Başkanı, “Rakıya yüzde 5 oranında maliyet zammı gelmiştir. Asıl büyük zamlar 1 Nisan itibarıyla yağmur gibi yağacaktır” diye konuştu.

GCM Yatırım Banner

Otomatik Zam 3 Temmuz’da

Hükümetin vergi politikasını eleştiren Vergi Uzmanı Ozan Bingöl, daha önce yaptığı açıklamada, Ocak’ta gelen zammın devamının Temmuz’da olacağını söyleyerek şöyle eleştiride bulunmuştu:

“Arada ekstra bir artış yapılmazsa bir sonraki otomatik zamma 3 Temmuz tarihinde merhaba diyeceğiz! Vergi zamları otomatik, ücretler ve ücret tarifelerindeki artışlar manuel…”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın