Yatırım yapmaya başla!

Bulgar Alieno’nun 5.221 Beygirlik Projesi “Arcanum”

Bulgar Alieno, duyulmamış güçlerdeki hiper aracı Arcanum'un teknik detaylarını sundu. Hız ve menzil rakamları şaşırtıyor!
Bulgar Alieno’nun 5.221 Beygirlik Projesi “Arcanum”

Mutlaka sizde en başta harika duran bu parçayı bir Lamborghini modeli zannettiniz. Haksız da sayılmazsınız! 2015 yılında kurulan Alieno şirketi ilk aracını hiper otomobil olarak tasarlamış. Arcanum ismini vereceği ilk modeli baş döndürücü güçlere sahip olacak. Bulgar şirketin bu cesur iddiası, Dubai menşeli Devel tarafından hoş karşılanmayacak.

Çünkü Devel, Sixteen hiper aracını 5.000 beygirle çıkarmıştı ve Arcanum’da bu karşı 5.221 ps‘le gelmesi planlanıyor. Olay robot savaşlarına dönecek gibi! Otomobil dünyasında bir tecrübe sahibi olmayan Alieno beygir dolu aracını 4 farklı versiyonda sunmayı planlıyor. Bakalım Arcanum bu güçlerle neler yapabilecek!

Eğer ki Bulgar araç dijital çizimlerinde olduğu gibi üretimi yapılırsa, Lambo’dan bir farkı olmayacak.

İtalyan marka temsilcisi gibi karoseri keskin hatlarla beslenmiş. Taze havaya fazla ihtiyaç duymayacak olsa da derin kanallarla spor araba görüntüsünün bozulması istenmemiş.

Arcanum duymadığımız sistemlerle çıkış yapacak.

Hiper araç geleneksel çift salıncaklı, itme çubukları, ayarlanabilir anti-roll barlar ve kendi teknolojileri olan “robotik süspansiyon” özelliklerini barındıracak.

En yüksek beygirli otomobiller listesinin ilk sırasına yerleşecek spor araçta sadece elektrik motoru olacak.

Elektrikli aktarma organı ile hareket edecek Arcanum’un motor dağılımı sizi şaşırtabilir. Her bir tekerlek için küçük, 6 motorla toplamda 24 EV ünite görevde olacak.

5.221 beygirle hız rekoru da kırılabilir.

Verilen teknik değerlerde 488 km/h rakamına geleceği söylendi. Koenigsegg kesinlikle hayal kırıklığına uğrayacak!

Hızlanma değeri belli olmayan Alieno’da 4 varyantta üretim yapılacak.

Birincisi 2.610 hp – 3.275 nm tork, ikincisi 3.482 hp – 4.366 nm tork, üçüncüsü 4.351 hp – 5.458 nm tork ve dördüncüsü de 5.221 hp güç değerleri sunuyor.

Alieno sağlam pil hücreleri hazırlamış.

60 kWh ile 180 kWh arasında değişen pillerin en büyüğünün 1020 km menzile sahip olduğu söylendi. Şarj süresi hızlı bir şekilde hallederlerse, bu kısımda da çok iddialı olduğu söylenebilir.

Alieno, Arcanum’u sipariş etmek isteyenlere 878.000 ile 1.7 milyon Euro arasında değişen ücret çıkartacak. Gerçekleri konuşmak gerekirse bu yazdıklarımızın hiç biri olmayabilir. İddialar ve değerler çok sağlam ve Alieno Arcanum ismini bir daha duymayabiliriz. Emin olmak için sanırım bir süre bekleyeceğiz…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum