Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Alıcılı Seyreden Yükselen Çelik Hisselerinin Haftalık Kazancı %5’i Geçti

Yükselen Çelik hisselerinde kur artışlarına bağlı olarak merak edilen, döviz açık pozisyonu bulunmadığı açıklamasının desteği sürüyor.
Alıcılı Seyreden Yükselen Çelik Hisselerinin Haftalık Kazancı %5’i Geçti
Son Güncelleme: 
Yorum

Haftanın üçüncü işlem gününde Yükselen Çelik A.Ş. (YKSLN) hisselerinde oklar yeşili gösteriyor. Alım ağırlıklı işlemlerin yaşandığı hisselerin günlük kazancı %3’e yaklaştı. Dönemsel getirileri artarken, dün akşam Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yollanan döviz pozisyonuna dair açıklamanın hisselere etkisi olumlu oldu.

Yükselen Çelik hisseleri saat 15.15 sularında %2,75 artışla işlem görüyor.
Yükselen Çelik Hisseleri 5,61 Lira
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şu dakikalarda 5,61 liradan satışa sunulan şirket hisseler, güne 5,59’dan başladı. Salı günü 5,45 seviyesinden kapanış yapan hisseler, bugün 5,56 – 5,74 arasında hareket etti.

Son bir hafta içinde 5,22 – 5,74 arasında seyrederek yatırımcısına %5,47 oranında getiri sundu. Bir aylık hareket grafiği incelendiğinde en düşük fiyatın 5,11, en yükseğin 5,78 olduğunu görmekteyiz. Hisseler bu dönemde ortalama %8,5 oranında yükseldi.

Hisseler 5 Mayıs’ta 6,62 ile tavan fiyatı görmüştü. 23 Mart’ta ise 4,14 ile son bir yılın en düşüğü kaydedildi. Böylelikle yıllık değişim oranı %14,31 artış olarak gerçekleşti.

Şirket dün yaptığı açıklamada, herhangi bir döviz açık pozisyonu bulunmadığını bildirdi. Döviz alacaklarının, döviz cinsinden fiyatlanan stoklar sayesinde mali açıdan olumlu etkileyeceği bilgisi paylaşıldı.

Gelen sorular üzerine söz konusu açıklamaların yapılması gereği duyulduğunu belirten Yükselen Çelik, döviz cinsinden yapılan hammadde alımlarının büyük bölümünün forward/hedge işlemleriyle Türk lirası cinsinden takip edildiğini belirtti.

Ani kur artışlarına karşı doğru finansal enstrümanları kullanarak herhangi bir açık pozisyon bırakılmadığı, bunun yanında döviz cinsinden fiyatladığı ürünlerini herhangi bir ek zam yapma ihtiyacı olmadan daha yüksek fiyatla satabildikleri ifade edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu