Yatırım yapmaya başla!

Alibaba NetEase’nin E-ticaret Birimi Kaola’yı 2 Milyar Dolara Satın Alıyor

Alibaba, Çinli e-ticaret şirketi Kaola’yı 2 milyar dolara satıl alacağını açıkladı. İşte detaylar;
Alibaba NetEase’nin E-ticaret Birimi Kaola’yı 2 Milyar Dolara Satın Alıyor

Alibaba, bugünkü açıklamasında Nasdaq’da listelenen Çinli internet şirketi NetEase’in sınır ötesi e-ticaret birimi Kaola’yı satın alacağını bildirdi.

Kaola’nın Çin’de giysi, tüketici elektroniği ve spor aksesuarları içeren ithal ürünler sattığı, Alibaba’nın Tmall Global’i ve JD.com’un JD Worldwide’ı ile birlikte ülkede ithal mal satmaya odaklanan en büyük Çinli e-ticaret sitelerinden biri olduğu aktarıldı.

Alibaba, Kaola’nın mevcut markası altında bağımsız olarak çalışmaya devam etmesini planladığını ancak işin başına yeni bir lider geçireceğini belirtti.

Alibaba Kaola Yeni Lider AtayacakBuna göre Çinli e-ticaret işinin başına CEO olarak Tmall’un ithalat ve ihracat genel müdürü Alvin Liu’nun geçeceği söylendi. Alibaba’nın Kaola’yı satın alması ve NetEase Cloud Music’e yatırımı üzerine görüş bildiren Jefferies analistleri; “Alibaba, sınır ötesi e-ticaretteki liderliğini güçlendirirken NetEase maliyetlerini daha da iyileştirebilir” dedi.

Çin dünyanın en büyük e-ticaret pazarları arasındaydı ki eMarketer Haziran’daki raporunda, 2019’da e-ticaret satışlarında 1.935 trilyon dolara ulaşacağını rakamın ABD’den 3 kat fazla olacağını öngörmüştü.

Çin Dünyanın En Büyük Eticaret Pazarı Diğer tarafta Alibaba CEO’su Daniel Zhang da satın almaya ilişkin açıklamasında şirketin Çin’in ithalat e-ticaret pazarının geleceği konusunda güven duyduğunu pazarın henüz çocukluk döneminde olduğunu dile getirdi. “Kaola ile Çinli tüketiciler için ithalat hizmetini ve deneyimini daha da artıracağız” ifadelerini de ekledi.

İlgili haberlerde bu yılın başlarında Amazon’un Çinli girişiminin Kaola ile birleşme görüşmelerinde bulunduğu yönündeki raporlar da hatırlatıldı.

Ayrıca Alibaba’nın Haziran çeyreğinde beklentilerin üzerinde gelir bildirdiği ama satış büyümesinin yavaşladığı bilgisi verildi. Buna göre Şirketin Tmall ve Taobao alışveriş platformlarını içeren çekirdek ticaret şirketi ve gelişen bulut bölümü büyümeye katkıda bulundu. Alibaba’nın Çin perakende pazarlarındaki yıllık aktif tüketicileri 674 milyona ulaşırken, rakam 20 milyonluk bir sıçramayı temsil etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum