Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Alibaba Bulut İşini Genişletmek için Londra’da İki Yeni Veri Merkezi Açtı!

Çinli teknoloji devi Alibaba, Avrupa’daki bulut operasyonlarını artırmak için İngiltere’de iki yeni veri merkezi açıyor. Detaylar aşağıda;
Alibaba Bulut İşini Genişletmek için Londra’da İki Yeni Veri Merkezi Açtı!
Yorum

Çinli teknoloji devi Alibaba, Pazartesi günü Birleşik Krallık’ta iki yeni veri merkezi açarak Avrupa’daki bulut ayak izini genişletti. Her ikisi de finansal hizmetler sektöründe en çok yatırımı alan merkez olan Londra’da yapılan veri merkezinin Alibaba’nın Çin’deki ilk işi ve bölgedeki müşterilerine 24 saat güvenlik ile mühendislik desteği, ayrıca gerçek zamanlı izleme sağlayacağı kaydedildi.

Alibaba Cloud’un sözcüsü hareketin bulut biriminin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da genişleme stratejisinin bir parçası olduğunu vurgulayarak; “Avrupa ve EMEA’ya yayılma taahhüdümüzün bir parçası olarak, Frankfurt ve Dubai’de bulunanların yanında Avrupa’ya iki yeni merkez açıyoruz” dedi.

Ayrıca yapılan açıklamada, Alibaba’nın lokasyon kararının Birleşik Krallık’ta hızla büyüyen müşteri talebinden kaynaklandığı belirtildi.

Alibaba Veri Merkezi Kararı Birleşik Krallık Büyüyen Müşteri Talebi Bir lokasyonda iki veri merkezine sahip olmanın yararından da bahseden Alibaba, böylece olası bir felaket durumunda şirketin bilgi teknolojisi altyapısını kurtarma ve sürdürme şansının olacağını dile getirdi. Hamlenin İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılmak için sürdürdüğü çekişmeli mücadelesi sırasında gelmesi de dikkat çekti.

Öte yandan Alibaba sözcüsü, Birleşik Krallık’ın Alibaba Cloud için en hızlı büyüyen Avrupa pazarlarından olduğunun üzerini çizdi.

Alibaba Avrupa’daki Bulut İşini İngiltere’deki Yeni Veri Merkezleriyle Genişletiyor!Ve Birleşik Krallık müşterilerinin çoğunun perakende, finans, medya, eğitim, araştırma ve lojistik gibi kilit sektörlerden olduğu aktarıldı. “Müşterilerimize sınıfında en iyi teknolojiler, servisler ve danışmanlık sunmak için birçok küresel ve yerel ortakla birlikte çalışıyoruz” ifadelerinin de kullanıldığı açıklamada; İngiliz yazılım şirketi SDL ile medya şirketi Ascential’ın Alibaba’nın müşterileri arasında yer aldığı hatırlatıldı.

Firma İngiltere’deki yatırımın büyüklüğü ya da kaç kişilik istihdamın yaratılacağı konusunda bilgi vermese de Londra’daki veri merkezlerinin önemli bir hamle olduğu yazıldı.

Alibaba Londra'da İki Yeni Veri Merkezi Açtı!Keza yeni Londra merkezlerinin eklenmesiyle birlikte Alibaba’nın bulut birimi artık 19 farklı bölgede 52 veri merkezine sahipti ve teknoloji devi bu alanda daha da genişlemeyi planlıyordu.

Nihayetinde bulut, Amazon’un AWS ve Microsoft’un Azure ile girdiği dünyanın en büyük teknoloji şirketleri için büyük bir rekabet alanıydı ve Alibaba da bu savaşta olduğunu açıkça belli etmişti. Kendisi birkaç ay önce yayınlanan verilere göre de bulut bilişimde IBM’yi geçtiğini göstererek rakiplerine korku salmasıyla epey konuşulmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu