Yatırım yapmaya başla!

Alibaba CEO’su: Yavaşlayan Ekonomiye Rağmen İşten Çıkarma Yapmayacağız

Alibaba CEO’su Daniel Zhang, Weibo’dan Cuma günü yaptığı bir açıklamada Çin’in yavaşlayan ekonomisine rağmen şirketin işten çıkarmalardan kaçınmayı planladığını söyledi.
Alibaba CEO’su: Yavaşlayan Ekonomiye Rağmen İşten Çıkarma Yapmayacağız

Alibaba CEO’su Daniel Zhang, ülkenin sosyal paylaşım sitesi Weibo’dan Cuma günü yaptığı bir açıklamada Çin’in yavaşlayan ekonomisine rağmen şirketin işten çıkarmalardan kaçınmayı planladığını söyledi. Yorumların Çin basınında çıkan haberlerle, piyasadaki işten çıkarmalarla ilgili spekülasyonlarla, Çin’in internet sektöründeki iç talep zayıflamasıyla ve ABD ile uzun süredir devam eden ticaret anlaşmazlığıyla çelişmesi dikkat çekti.

Zhang Weibo’daki paylaşımında; “Bu yıl sadece işten çıkarma yapmamakla kalmayacağız, aynı zamanda daha fazla üretim ve hizmet siparişi getirerek tüketimi artırmak için platformlarımızdaki kaynaklardan yararlanmaya devam edeceğiz” dedi.

İlaveten Daniel Zhang; “Ekonomi kötü olduğunda online platformlar için en büyük avantaj iş yaratmaktır” dedi.

Alibaba CEO’su Daniel Zhang Ekonomi Kötüyken Online Platform için En Büyük Avantaj İş Yaratmak Bu hafta Çin medyasında yayınlanan haberler, e-ticaret sitesi ve Alibaba’nın rakibi JD.com’un üst düzey yöneticilerinin yüzde 10’unu işten çıkartacağını bildirmişti. Günler önce de Didi Chuxing’in CEO’su çalışanlarının yüzde 15’ini işten çıkartacağını ancak yeni rollere bir o kadar çok iş eklemek istediğini açıklamıştı.

Çin Yeni Yılı’ndan hemen önce de sosyal medya firması ByteDance, çalışanlarına beklentilerden daha düşük tatil primi alabileceklerini aktarmıştı.

Çin Pek Çok Şirket İşten Çıkarma Yapıyor İşten çıkarma yapmayacağını duyuran Alibaba cephesinde ise şirketin Kasım ayında tam yıllık gelirini 375 milyar yuan ile 383 milyar yuan seviyesine indirerek ilk hedefine kıyasla yüzde 4 ila yüzde 6 arasında düşürme yaptığı görülmüştü. Tüm bunların yanında Alibaba ile ilgili başla bir gelişme de şirketin pazarlamadan sorumlu genel müdürü Chris Tung’un açıklamaları oldu.

IAA World Congress’de konuşan Chris Tung, verilerin müşterileri tanımadan şirketlerin gelirlerini optimize etmek için amaca uygun bir şekilde analiz edildiğini ve toplandığını söyledi. “Markalar size daha iyi hizmet etmek ve sizi rahatsız etmemek için var” diyen Tung, Hindistan’a ilk seyahatinde dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisinde olmaktan heyecan duyduğunu da vurguladı.

Alibaba’nın sürekli olarak gelir artışı kaydettiğini belirten Tung; “böyle bir büyümeyi sürdürmenin sırrını paylaşmak istiyorum” diyerek şirketin şu anda Amazon, Facebook ve Google’ın bir birleşimi olduğunu dile getirdi. Alibaba’nın gelecek için bir marka oluşturma ekosistemi kurduğunu anlatan CMO, Nestle, Unilever, Nike, Apple, P&G dahil dünyadaki birçok lider markanın Alibaba’ya katıldığını çünkü bunun büyüme için önemli olduğunu anladıklarını ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum