Yatırım yapmaya başla!

Alibaba’dan 2023 Yılında 50 Milyar Dolarlık İhracat Hedefi!

Alibaba Türkiye Müdürü Cüneyt Erpolat, 2023 yılında 50 milyar dolar ek ihracat hedeflediklerini, bu doğrultuda KOBİ'ler için hazırlıkların başladığını söyledi.
Alibaba’dan 2023 Yılında 50 Milyar Dolarlık İhracat Hedefi!

E-ticaret firmaları arasında, dünyanın önde gelen isimlerinden olan Alibaba.com 2023 yılında, 50 milyar dolar düzeyinde ihracat hedeflediklerini açıkladı. Online alışverişin her geçen gün hayatımıza daha çok girdiğini ve öneminin arttığını belirten Alibaba Türkiye müdürü Cüneyt Erpolat, hedefledikleri rakamın insanları şaşırtmaması gerektiğini, bu doğrultuda tüm hazırlıkları yaptıklarını söyledi.

Cüneyt Erpolat, 2020 yılında dünyada e-ticaret hacminin 10 trilyon dolara ulaşacağını söyledi.

Sektörün tüm dünyada üretim, lojistik ve ticaret yapma modellerinde köklü bir değişiklik yapmaya hazırlandığını belirten Erpolat, 2020 yılına kadara e-ticaret hacminin global ekonomideki payının %13’e çıkacağını ifade etti. Bunun 10 trilyon dolarlık bir pazar anlamına geldiğini söyleyen Erpolat, en önemli payı B2B olarak adlandırılan, şirketler arası ticaret pazarının alacağını söyledi.

Alibaba, dünyada 190 ülkede, 260 milyondan fazla alıcı ve satıcıyı bir araya getiriyor.

Milyonlarca kişinin Alibaba sayesinde müşteri bulup, işini geliştirdiğini söyleyen Cüneyt Erpolat, bu doğrultuda yeni pazarlara girilerek ihracatın arttığını bildirdi. Çin’in sağladığı katkının aynısını Türkiye’de de yaratmak istediklerini belirten genel müdür, burada ihracat potansiyelinin fazlasıyla olduğunu ve bu doğrultuda Türk KOBİ’lerine güvendiklerini dile getirdi.

E-ticaret sitelerinin uluslararası platformda, KOBİ’lere büyük fırsat sunduğunu anlatırken, aynı zamanda bu durumun üretim, gelişme ve istihdam anlamına geldiğini söyledi.

Türkiye’nin 2023 yılı ihracatına en az 50 milyar dolar ek katkı sağlayacaklarını bildirdi.

Bu rakamın şaşırtıcı ve agresif gelebileceğini söyleyen Erpolat; teşvikler, hazırlık süreci altyapı çalışmaları ve eğitimler sayesinde KOBİ’lerin bu sektörde daha çok var olacaklarını ve ihracata katkı sağlayacaklarını belirtti. 50 milyar dolar ek ihracatın 60 bin kişi için istihdam anlamına geldiğini ifade eden Alibaba Türkiye Genel Müdürü Cüneyt Erpolat, diğer platformların da işin içine girmesiyle bu rakamın çok daha ciddi bir boyuta ulaşacağını söyledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum