Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Algorand Teşvik Programı Sonrası Yüzde 10’dan Fazla Yükseldi

Algorand üzerindeki likidite ödüllerinin duyurulması, ALGO'nun fiyatını yukarıya taşıdı. Son veriler haberde…
Algorand Teşvik Programı Sonrası Yüzde 10’dan Fazla Yükseldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Algorand son 24 saat içinde %10’a varan artışla kripto piyasasındaki düşüşün ortasında kazananlar arasında yer aldı. Kripto para birimi 1.40 dolardan işlem görürken, %10’dan fazla değerlenerek 1.60 dolara yükseldi.

Fiyat hareketi, Algorand Vakfının 3 milyon dolarlık teşvik programını açıklaması sonrasında geldi. Algorand Vakfı, merkezi olmayan finans (Defi) kullanıcılara teklif düşük maliyetli kredi akıllı sözleşmeler ve borç hizmetleri sunuyor.

Algofi tarafından yapılan açıklamada, 3 milyon dolarlık ödül programının başlatılacağını ve teşviklerin 2022’nin ilk çeyreğinde geçerli olacağı belirtildi. Algofi, bu ayın başlarında Union Square Ventures, Arrington XRP Capital ve diğerlerinden destek alarak, önümüzdeki haftalarda bir likidite teşvik programının başlatılacağını söyledi.

ALGO saatlik grafik
Kaynak: TradingView

Bu Algorand ekosistemindeki ilk DeFi girişimlerden biri oldu. Ocak ayından itibaren, Algofi kullanıcıları, ALGO, AlgoStable (STBL) ve USD Coin (USDC) ödünç alıp ödünç verdiklerinde algoritmik olarak ALGO ödülleri kazanacaklar.

Kullanıcılar varlıkları AlgoFi’de paylaştırırlarsa, sırasıyla Algorand ağındaki Bitcoin ve Ethereum temsilleri olan goBTC ve goETH tutanlara ödül dağıtımı yapılacak.

GCM Yatırım Banner

DeFi ürünlerinin geliştiricileri, yeni sistemlerin kullanımını teşvik etmek için genellikle jeton ödüllerini kullanır. Algofi sistemi erken benimseyenlerin yeni DeFi ürünleriyle etkileşime girmesine ve yeni ürünün yerel tokenlerinin daha fazla kullanılmasına imkan sağlayacak.

Algorand Vakfı, Eylül ayında 300 milyon dolarlık yeni bir fon duyurusu yapmıştı. Fon, Algorand platformunda inşa edilen DeFi ürünlerinin oluşturulması ve benimsenmesi için ayrılmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.