Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ALFAS Yeni Siparişini, Kuyaş Şirket Satın Alımını Duyurdu

Borsa İstanbul’da işlem gören ALFAS 11 milyon ABD doları tutarındaki siparişini, Kuyaş ise iştirakinin şirket alımını duyurdu. İşte detaylar;
ALFAS Yeni Siparişini, Kuyaş Şirket Satın Alımını Duyurdu
Yorum

Alfa Soler Enerji Sanayi ve Ticaret (ALFAS), 14 Nisan’da Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada güneş paneli satışına yönelik açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi. Sözleşmenin Ankara merkezli Konelsis Kontrol Elektronik Sis. Otomos. Müh. İnş. Taah. San. Ve Tic. İle yapıldığı belirtildi.

Güneş paneli satışına yönelik sözleşmenin 11.000.000 ABD doları olduğu ifade edildi. Sipariş kapsamında ön ödemelerin alındığı aktarıldı.

Şirket 2021’de 48,4 milyon TL olan net karını 2022’de 542,7 milyon TL’ye yükseltmişti. ALFAS, günlük yüzde 5,4 yükselişle kapanışını 338,5 TL’den yaptı.

Kuyaş Yatırım

Borsa İstanbul’da KUYAS koduyla işlem gören Kuyaş Yatırım, şirket alımına yönelik açıklama yaptı. Şirketin iştiraki olan KGY Yönetim İnşaat Hizmetleri firmasının Elektrikli Araç Şarj İstasyonu ağına ve işletmeci lisansına sahip yurt içi yerleşik Green Şarj İstasyonları Kurulum Firması’nın yüzde 70 hissesini satın aldığı duyuruldu.

Şirketin 2022 yılındaki net karı 231 milyon TL seviyesindeydi. KUYAS, günü yatay tamamlayarak 29,5 TL’den işlem gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu